Solskjaer reagoval na Cavaniho nechtěný rasistický komentář. Musel to zjistit tvrdou cestou, řekl

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Gracias n******. Nejdiskutovanější komentář posledních dní má na svědomí útočník Manchesteru United Edinson Cavani. Jak jsme již včera informovali, uruguayský útočník po dvougólové nadílce Southamptonu poděkoval jednomu ze svých followerů na Instagramu slovy, které se do češtiny dají přeložit jako ‚děkuji černoušku‘. Třiatřicetiletý střelec se sice omluvil, přesto s ním anglická fotbalová asociace zahájila vyšetřování. 

„Zpráva, kterou jsem odpovídal na komentář po nedělním utkání byla jen pozdravem mému příteli a poděkování za gratulaci,“ hájil se Cavani před několika hodinami. „Poslední věc, kterou bych chtěl, je někoho urazit. Jsem proti rasismu, zprávu jsem smazal ihned poté, co mi bylo vysvětleno, že to může být interpretováno jiným způsobem. Rád bych se za to hluboce omluvil,“ uvedl bývalý hráč Paris Saint-Germain nebo Neapole.

Edinson Cavani oslavuje vítězný gól do sítě Southamptonu, který padl v nastavení druhé půle. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Přesto je aktuálně kvůli svému komentáři vyšetřován anglickou fotbalovou asociací a hrozí mu zápasová stopka. Podle kouče Manchesteru United Ole Gunnara Solskjaera klub podpoří jak Cavaniho, tak FA. „Komunikovali jsme s Edinsonem a hluboce se omlouvá. Jsem přesvědčený, že neexistoval žádný útočný záměr té zprávy,“ řekl. „Je to nešťastná situace. Anglie je pro něj stále nová země, v Uruguayi se tento výraz používá jiným způsobem,“ dodal.

„Podpoříme jak jeho, tak i asociaci. Je důležité, že po něm FA žádá vysvětlení a všichni to vidí, protože chceme stále bojovat proti diskriminaci kohokoli,“ dodává.

Kvitoval i návrh bývalého obránce Red Devils Garyho Nevilla, podle něhož by zahraniční hráči měli procházet vzděláváním, které jim představí rozdíly mezi Spojeným královstvím a jejich kulturou. „Viděl jsem komentáře Garyho o tom, jak by všichni hráči, pocházející z jiných kultur měli být vyučováni a je mi jasné, že Edinson to musel zjistit tvrdou cestou,“ prohlásil.