Šok pro Ronalda a spol. Manchester United nečekaně selhal, část vedení žádá odvolání trenéra

Krize anglického Manchesteru United pokračuje po reprezentační pauze. Část vedení klubu dokonce trvá po prohře s Watfordem na odvolání trenéra Ole Gunnara Solskjaera.

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Fanoušci Manchesteru United před aktuálním ročníkem věřili, že příchod portugalského kanonýra Cristiana Ronalda pro ně bude posledním dílem do mozaiky mužstva, které chtělo bojovat o mistrovský titul. Svěřenci norského stratéga Ole Gunnara Solskjaera však z posledních sedmi ligových utkání dokázali zvítězit jen jednou, naposledy podlehli nováčkovi soutěže z Watfordu a aktuálně ztrácejí na čelo již dvanáct bodů.

Hosté totiž na Vicarage Road přitom předvedli od prvních minut jeden z nejhorších výkonů sezóny. Po pouhých šesti minutách totiž jeden z hráčů Manchesteru United ve vápně nešikovně fauloval domácího Kinga a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten však David de Gea dokázal domácímu Feméniu Kikovi zneškodnit a poradil si i s druhým opakovaným pokusem. Ve 28. minutě přesto poprvé kapituloval, po nedůrazu ve vápně se trefil Joshua King.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Těsně před koncem poločasu vedl Watfordu již o dvě branky. Ismaila Sarr využil zaváhání hostující obrany a přesnou ranou navýšil vedení. Manchester United dokázal v 50. minutě snížit zásluhou Donnyho van de Beeka, možné naděje na bodový zisk pro hosty však utnul v 69. minutě kapitán Harry Maguire. Anglický reprezentant nečekaně zaváhal a po druhé žluté kartě musel zamířit do sprch.

Nebyli jsme dost dobří, ví Solskjaer

Domácí Watford dokázal ještě v nastavení dvakrát rozeznít hlasivky svých fanoušků. Nejprve se ve druhé minutě nastavení prosadil João Pedro, o dvě minuty později využil dlouhou přihrávku brankáře Bena Fostera Emmanuel Dennis a definitivně zpečetil nečekané vítězství 4:1. „Přehráli nás, dovolili jsme jim toho spoustu. Vyhráli řadu soubojů. Nemůžu říct nic jiného než to, že jsme zdaleka nebyli dost dobří,“ prohlásil po utkání kouč Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer.

Právě o jeho konci se podle renomovaného italského žurnalisty Fabrizia Romana nyní spekuluje. „Probíhají vnitřní jednání v Manchesteru United, které rozhodnou o Solskjaerově pozici. Část vedení trvá na tom, aby byl norský trenér odvolán okamžitě. Po tragickém výkonu na Vicarge Road je o seriózní možnost. Finální rozhodnutí je však na Joelu Glazerovi,“ napsal na svůj Twitter. Je tak otázkou, zda dá majitel klubu Solskjaerovi i nadále důvěru.

Zdroj: Onlajny, Manchester United, Fabrizio Romano