Šok a zklamání, okomentoval šéf Slavie Tvrdík jednání okolo přestupu Nicolae Stancia

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

V uplynulé sezóně zářil jak v české nejvyšší soutěži, tak v Evropské lize a dopomohl výraznou měrou i k mistrovskému titulu a zisku českého poháru. I proto byla pražská Slavia připravena na možný odchod rumunského záložníka Nicolae Stancia. Podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka však bylo samotné jednání okolo přesunu do Galatasarye velkým zklamáním.

Turecká média již několik týdnů spekulovala o tom, že rumunský záložník míří právě do druhého celku uplynulého ročníku turecké Super Lig. Přesto podle Tvrdíka Galatasaray nabídnul téměř polovinu částky, které by byli sešívaní ochotni naslouchat. Šéf pražské Slavie pak kritizoval i přístup agentů rumunského reprezentanta.

iZdroj fotografie: Reuters

„Mrzí mě to, jak ten přestup nebo spíše nepřestup probíhal. Nedělám to rád, ale za sebe přistoupím ke kritice agentů hráče. Kdyby nám agenti hráče neavizovali, že transferová částka se může pohybovat u více než osmi miliónů euro (205 miliónů korun), tak bychom vůbec tu diskuzi s potenciálním kupujícím nezahajovali,“ prohlásil na tiskové konferenci Tvrdík.

„První nabídka se pak pohybovala těsně nad čtyřmi milióny euro (102 miliónů korun), což byl pro nás šok a zklamání. Celá ta atmosféra toho přestupu, respektive nepřestupu pak byla velmi zbytečná,“ dodal Tvrdík, podle něhož se o setrvání osmadvacetiletého záložníka v Edenu shodlo širší vedení i trenéři. „Na pondělním zasedání představenstva rozšířeném o trenéry jsme se jednomyslně shodli, že Nico Stanciu ve Slavii zůstává,“ dodal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stanciu by podle Tvrdíka měl být v nadcházející sezóně stavebním kemenem týmu, jehož ambice je nejen obhájit mistrovský titul, ale i postoupit do základní skupiny Ligy mistrů. „Nico je pro nás páteřní hráč, pro naše ambice je v tuto chvíli velmi důležitý. Je to nejlepší hráč na své pozici, možná v celé české lize,“ míní Tvrdík.

„V loňské roce ten jeho příspěvek gólů a asistencí byl zásadní a představa, že bychom ho prodali za nabízenou částku pro nás byla opravdu těžko přijatelná. To znamená, že Nico zůstává a má dvouletou smlouvu ve Slavii, kterou se budeme řídit a je platná. Věřím, že s hráčem nalezneme i společnou představu o jeho další budoucnosti,“ zakončil.

Zdroj: Tisková konference SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka