Šmicer o červených kartách Filla: Nejhorší příklad. Co je podle něj důvodem zkratů?

Sedmatřicetiletý obránce Martin Fillo měl patřit tahounům Zlína k záchraně mezi elitou, přesto udržení zatím sabotuje svými zkraty. Co je podle Vladimíra Šmicera jejich důvodem?

i Zdroj fotografie: FC Trinity Zlín
                   

Před necelým měsícem vydržel na hřišti pouhé čtyři minuty. Proti pražské Spartě dostal důvěru osm minut před koncem jako střídající hráč, přesto krátce poté zamířil po dvou žlutých kartách předčasně do sprch. Obdobná situace se opakovala i po vypršení dvouzápasového trestu v nedělním duelu na hřišti Slovácka. Trenér Pavel Vrba nasadil zkušeného obránce do základní sestavy.

Ten se přesto prezentoval zákrokem za hranicí pravidel a po konzultaci videorozhodčího si vysloužil červený kartónech. Vše po pouhých čtyřech minutách na hřišti. Po utkání zuřil trenér Pavel Vrba, který bude chtít řešit Fillovu budoucnost v řadách zlínského klubu. „Musím to projednat s vedením klubu a určitě to teď nebudu říkat do televize. Každopádně to nenecháme jen tak přejít, protože utkání je tím ovlivněno,“ zdůraznil.

iZdroj fotografie: FC Trinity Zlín

Podle někdejšího záložníka Liverpoolu nebo pražské Slavie Vladimíra Šmicera je Fillovo chování zavrženíhodné. „Viděl jsem ty zákroky proti Spartě, kde dostal červenou kartu i tohle. Myslím si, že když patříte v týmu k těm starším, tak musíte jít příkladem. Starší hráče si tam nechávají trenéři a vedení kvůli tomu, aby měli kontrolu nad kabinou. Aby se od nich mladí hráči učili,“ uvedl v pořadu TIKI-TAKA.

Šmicer: Není na něj spoleh

Tohle je ten nejhorší příklad, co může být. Je to starý hráč a není na něj spoleh. Myslím si, že je to pro něj hodně špatná vizitka,“ zdůrazňuje bývalý reprezentant. Podle Šmicera je situace o to horší, že Zlín potřebuje k záchraně nejvyšší soutěže každý bod. „Je to neomluvitelné tohle udělat. Ještě v takto důležitém zápase, protože Zlín je zkrátka dole. Neomluvitelné bylo už to, co udělal proti Spartě. Aby nastoupil na hřiště dostal za čtyři minuty dvě žluté karty,“ podtrhnul.

Šmicer zároveň dodal, že za zkraty sedmatřicetiletého obránce zřejmě stojí frustrace. „To nejde. To musí být nějaká frustrace. Zřejmě něco není v pořádku, má nějaké problémy a takto se to projevuje na hřišti. Jinak si to neumím představit, proč se takovým způsobem prezentuje. To nejde,“ zakončil na adresu bývalého hráče Viktorie Plzeň, Mladé Boleslavi, Teplic a Baníku Ostrava.

Souhlasíte s názorem Vladimíra Šmicera?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund