Slovácko získalo zvučnou posilu

Ani fotbalové Slovácko o zimní přestávce nelení a nadále vyztužuje svůj kádr. Mužstvo Martina Svědíka posílí dvaadvacetiletý záložník z neobvyklé destinace.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Osmé místo v tabulce, dvaadvacet bodů a kolísavé výkony. Fotbalisté Slovácka mají za sebou vůbec poprvé v historii účast v základní skupině Evropské konferenční ligy. Náročný program se výrazně projevil na jejich vystoupeních v domácí soutěži. Vzhledem k velmi těsným rozdílům však ztrácejí na čtvrtou Sigmu Olomouc pouhé dva body. Na druhou stranu nad čtrnáctým místem a barážovými příčkami mají náskok šesti bodů.

Trenér Martin Svědík tak ví, že klíčová bude právě jarní část ročníku a následná nadstavba. Vedení Slovácka proto svolilo k dalšímu posílení kádru. Do Uherského Hradiště míří z pražské Dukly jihokorejský záložník Seung-Bin Kim, který právě dnes slaví dvaadvacáté narozeniny. Podle zdrojů SportyŽivě.cz za něj Slovácko zaplatilo částku pohybující se okolo šesti milionů korun bez bonusů.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Kim odehrál za druholigovou Duklu během dvou a půl roku 58 utkání, ve kterých zaznamenal devět branek a u dalších osmi asistoval. „Kim splňuje veškeré požadavky, které si od nové posily sportovní vedení Slovácka slibuje. Jedná se o moderního ofenzivního záložníka, který vysokou produktivitu doplňuje rychlostí a skvělým fotbalovým myšlením,“ uvedl k přestupu na stránkách klubu hráčův agent Viktor Kolář.

Šumulikoski: Jsme přesvědčeni o jeho kvalitách

Po třech a půl letech v Česku je plně připraven na další sportovní krok do ambiciózního týmu nejvyšší soutěže. Je v ideálním věku a do Uherského Hradiště dorazil s obrovskou touhou a odhodláním potvrdit svůj obdivuhodný sportovní vývoj posledních sezon,“ doplnil. Podle sportovního ředitele Slovácka Veliče Šumulikoskiho klub z východu Moravy sledoval talentovaného Jihokorejce dlouhodobě.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Jedná se o talentovaného hráče, kterého sledujeme delší dobu. V Česku je již několik let. Věříme, že je to vhodný hráč, který na sobě chce pracovat a rozvíjet se. Jsme přesvědčeni o jeho kvalitách a předpokladu zapadnout do našeho systému hry,“ dodal s tím, že Kim se hned zapojí do přípravy s ligovým mužstvem. Slovácko v lednu absolvuje herní soustředění v Turecku a v Chorvatsku. Jarní část odstartuje 28. ledna domácím utkáním s Českými Budějovicemi.

Dokáže Slovácko opět bojovat o evropské poháry?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články