Slávistický stoper Kúdela již zná svůj trest. UEFA navzdory vyšetřovatelům označila Kúdelovo chování za rasistické

Zdroj fotografie: Reuters

Stoper pražské Slavie Ondřej Kúdela již zná svůj trest za údajně rasistické chování, kterého se podle UEFY dopustil v odvetném utkání na půdě skotských Rangers vůči Glenu Kamarovi. 

Celý incident proběhl před třemi týdny v rámci osmifinále Evropské ligy na půdě skotských Rangers. Po ostrém faulu na Jana Kuchtu v 88. minutě Ondřej Kúdela přišel k finskému obránci tmavé pleti Glenu Kamarovi a skrze zakrytá ústa mu zašeptal cosi do ucha. Kamara, společně s dalším hráčem skotského mužstva, který stál blízko celé situaci okamžitě vystartoval směrem ke Kúdelovi, kterého bránili spoluhráči.

Zdroj fotografie: Reuters

Podle Kamary jej měl Kúdela nazvat opicí, ten se však od začátku rasismu bránil. „Řekl jsem mu „You‘re f*cking guy“. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus,“ prohlásil čtyřiatřicetiletý reprezentant. Co přesně zaznělo nedokázal rozluštit ani vyšetřovatel UEFY, přesto nyní padlo rozhodnutí. Kúdela se údajně dopustil rasistického chování a bude sešívaným dlouho chybět.

„Ondrovi byl za jeho čin uložen trest suspendování na 10 zápasů UEFA a toto rozhodnutí jako klub respektujeme,“ prohlásil šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík. „Ondřej Kúdela v žádném případě neměl přistoupit k hráči soupeře. Lituji toho a omlouvám se Glenu Kamarovi za situaci, která zjevně způsobila utrpení jemu a jeho spoluhráčům i všem spojeným s Rangers a Slavií. Podnikám kroky k tomu, abych zabránil opakování takové situace v našem klubu,“ dodal.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Slavia se navíc podle Tvrdíka zapojí i do několika projektů proti rasismu. „Chceme se ještě více poučit ze současné situace a navázat spolupráci s některou z významných protirasistických organizací a pozvat ji ke spolupráci s klubem formou školení, a ještě komplexnějšího nastavení současných vnitřních politik,“ uvedl v prohlášení klubu. Tresty po včerejším zasedání znají i hráči Rangers Glen Kamara a Kemar Roofe.

Roofe po šesti minutách na hřišti brutálně fauloval brankáře sešívaných Ondřeje Koláře, který s vážnými zraněními v obličeji utkání nedohrál. Osmadvacetiletý útočník ve službách Rangers si nezahraje ve čtyřech utkáních UEFY. Kamara, který měl Kúdelu po utkání napadnout pěstmi v tunelu, dostal stopku na tři zápasy.