Slávistická Tribuna Sever překvapila milým gestem

i Foto: tribunasever.cz
                   

Nedávno jsme vám informovali o tom, že UEFA odmítla žádost vedení klubu Slavia Praha, aby trest spočívající v uzavření tří sektorů Tribuny Sever odložila až po odehrání domácího zápasu Evropské ligy proti londýnské Chelsea. Následkem toho se klub rozhodl uspořádat hromadnou akci, jejímž cílem bude navrácení peněz za lístky fanouškům, kterých se postih bohužel týká. Zástupci Tribuny Sever ovšem překvapili veřejnost, když vyzvali všechny své členy, ale vstupenky nevraceli! Dle jejich slov se jedná o satisfakci za způsobené problémy a ušlé zisky jejich oblíbeného fotbalového týmu.

Fanoušci přiznali jen „částečnou“ vinu

Z prohlášení Tribuny Sever jasně vyplývá, že trest sice přijímají a respektují, nicméně s ním nesouhlasí. Na svém facebookovém profilu uvedli, že proti házení kelímků a dalších odpadků na hrací plochu dlouhodobě bojují i oni samotní, jenže prostě není v lidských silách tak širokou masu lidí pokaždé uhlídat.

„Není v našich silách, stejně jako v silách klubu, při tisícových počtech zamezit tomu, aby se našlo pár jedinců, kteří si házení předmětů na plochu neodpustí,“

I když se autoři příspěvku rozhodli začít své vyjádření spíše kriticky, zakončili jej s tím, že svůj díl odpovědnosti přiznávají a proto nehodlají neplatné vstupenky vracet. Chtějí tak přispět Slavii na pokutu, která ji vinou některých jedinců postihla. Svým vyjádřením vyzvali i ostatní fanoušky, kterých se uzavření sektorů týká, ke stejnému aktu. Samozřejmě ale zdůraznily, že gesto je zcela dobrovolné a nehodlají nikoho nutit.

Jak proběhne vrácení peněz a má plán Tribuny Sever reálnou šanci uspět?

Protože byly veškeré vstupenky na očekávané utkání vyprodány během několika hodin, není možné si lístky z uzavřených sektorů vyměnit za jiné. Vedení Slavie tedy oznámilo, že vracení peněz bude probíhat v období od 8. do 18. dubna. Pokud fanoušek zakoupil lístek přímo na pokladně stadionu, měl by se obrátit na oficiální e-mailovou adresu klubu. V případě, že zakoupil lístky on-line, budou mu peníze zaslány na bankovní účet.

Zástupci Slavie okomentovali plánované gesto Tribuny Sever spíše negativně, protože součástí trestu je i povinnost všechny vstupenky stornovat a peníze za ně vrátit. Je tedy jasné, že pokud chtějí potrestaní fanoušci svému klubu přispět na pokutu, budou to muset provést jiným způsobem, než původně zamýšleli.

Foto: tribunasever.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články