Slávistická stopa v barvách Viktorie Plzeň

i Foto: fcviktoria.cz
                   

Kdysi platilo, že západočeský klub FC Viktoria Plzeň byl takovým odkladištěm fotbalistů Sparty. I s těmito nepříliš lichotivými předpoklady se však dokázal vypracovat mezi nejlepší týmy na domácí scéně a pod Pavlem Vrbou dosáhl vskutku nebývalých úspěchů. Plzeňané v posledních letech nelovili jenom ve Spartě, jejich současný kádr zdobí také někdejší hráči pražské Slavie. Kteří to jsou? A jak si v porovnání s předchozím angažmá vlastně vedou? Na to jsme se rozhodli zaměřit v průběhu tohoto článku.

Adam Hloušek

Třicetiletý krajní obránce Adam Hloušek přišel během tohoto léta z Legia Varšava jako konkurence na post Davida Limberského. Ačkoli zatím nastupuje vcelku pravidelně alespoň jako střídající hráč, na kvality svého týmového kolegy ani zdaleka nedosáhl. Někdejší hráč Stuttgartu, Kaiserslauternu či Norimberku začínal s fotbalem v Jablonci, odkud se v roce 2009 pakoval do Slavie za 25 milionů korun. Měl se stát oporou, jenže se poměrně brzy zranil a do základní sestavy se navrátit nedokázal.

Jan Kovařík

Jednatřicetiletý rodák z Mostu patří Viktorii Plzeň už dlouhých pět let. Jeho angažmá je střídavě zalito sluncem a střídavě se nad ním snášejí mraky. I když by si vzhledem ke svým nesporným kvalitám zasloužil pravidelně místo v základní sestavě, rozsáhlý kádr plný velkých hráčů mu to bohužel neumožňuje. Mnozí fotbaloví odborníci míní, že právě Jan Kovařík je jedním z nejméně doceněných hráčů na domácí scéně.

Záložník s prvotřídní technikou prošel stejně jako Adam Hloušek Baumitem Jablonec. V mládežnickém věku ovšem začínal jako fotbalista Slavie Praha. V kádru A týmu však dostal šanci pouze jednou a neohromil ani na hostování v Českých Budějovicích. Plzeň mu svědčí podstatně lépe.

Matúš Kozáčik

Dlouholetá opora z plzeňského brankoviště Matúš Kozáčik byla připravena o svou neotřesitelnou pozici. Mezi třemi tyčemi dnes pravidelně nastupuje Aleš Hruška a slovenský brankář proto přemýšlí, že by se na poslední roky své kariéry navrátil do rodné země. Přeci jen mu táhne na 36 let a nikdo z nás nemládne, že?

Kozáčik působí na Západu Čech od roku 2012 a nejedná se o jeho první zkušenost s tuzemským fotbalem. Dříve totiž hájil barvy obou pražských „S“, přičemž se Spartou sice získal titul mistra ligy, ve Slavii toho ale odchytal podstatně více.

Foto: fcviktoria.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články