Slavii se rozšiřuje marodka, chybět budou opory. Je to velký problém, prohlásil Trpišovský – SportyŽivě

Slavii se rozšiřuje marodka, chybět budou opory. Je to velký problém, prohlásil Trpišovský

Pražská Slavia hlásí velké problémy. Úřadující český šampión opět bojuje s absencemi klíčových hráčů, největší problémy mají sešívaní na postu středního obránce.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Situace se ještě prohloubila před a během reprezentačního srazu. Na ten neodjel kapitán mužstva Jan Bořil, kterého čeká operace a dlouhá rekonvalescence. „Samozřejmě je to velké oslabení. Honza je služebně nejstarší hráč a kapitán týmu. Byl u všech posledních úspěchů, je to duše kabiny. Ne nadarmo si ho tým zvolil za kapitána. Jeho dlouhodobý výpadek bude citelný,“ ví Trpišovský, který sčítá také další absence.
Máme na marodce devět hráčů, z toho je osm obránců, on se k tomu přidává. Je to pro nás velká ztráta sportovně i psychologicky,“ ví zkušený kouč, který do utkání s Libercem nemůže nasadit žádnou z obvyklých variant na stoperský post. „Hráči, kteří tam můžou alternovat, jako Lukáš Masopust nebo Honza Bořil taky nejsou k dispozici. Momentálně máme všech pět stoperů mimo,“ smutní.


iZdroj fotografie: Reuters

Nastoupit nemůže ani švédský stoper Aiham Ousou, který je sice zdravotně v pořádku, avšak pyká za svou červenou kartu v derby proti pražské Spartě. „Nějakým způsobem jsme využili pauzu, abychom tam některé hráče dokázali použít. Pozitivní je, že od pondělí s maskou trénuje Taras Kačaraba. Snažíme se s doktory dle jeho pocitů zjistit, zda by nebyla možnost ho zapojit do zápasů dříve,“ doplňuje Trpišovský s tím, že jeho návrat by mohl proběhnout v horizontu čtrnácti dní.

Zranění se jeví dobře a má velkou chuť se vrátit co nejdřív. Budeme čekat na vyjádření doktorů, jestli nebude k dispozici už na Haifu ve čtvrtek,“ doufá. Sešívané čeká nejprve již dnes Slovan Liberec, ve čtvrtek pak cestuje do Izraele na utkání Evropské konferenční ligy proti Makabi Haifa. I proto se trenérský štáb červenobílých soustředil na zvyšování kondice navrátilců z marodky.

Někteří hráči byli pryč, snažili jsme se spíš pracovat na kondici hráčů, kteří se vrátili z marodky. Trochu nám do toho zasáhlo nějaké nachlazení, bohužel nám z toho tři hráči zase vypadli. Zaměřili jsme se na hráče, kteří tu zůstali, abychom rozvíjeli jejich kondici,“ dodává Trpišovský s tím, že u řady hráčů hraje velkou roli absence letní přípravy, který má za následek zdravotní potíže.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně