Slavii čeká další trest kvůli fanouškům

i Foto: fotbal.zvoleje.cz
                   

Vlna trestů, která se v poslední době valí na fotbalovou Slávii, ještě zdaleka nekončí. Vedení klubu musí aktuálně řešit uzavření tří sektorů severní tribuny pro čtvrtfinálové utkání Evropské ligy s londýnskou Chelsea, které nařídila UEFA v reakci na neukázněné fanoušky vhazující předměty na hrací plochu během domácího zápasu s Genkem. Nyní je zcela jasné, že nepříjemných následků se Pražané nevyhnou ani na domácí scéně. Z jakého důvodu? Na vině jsou „překvapivě“ opět fanoušci. Ti totiž urazili libereckého brankáře Filipa Nguyena v zápasu nejvyšší tuzemské fotbalové ligy a v rámci Mol Cupu nadávkami zasypali také Františka Straku, který je trenérem Karviné.

Co se vlastně odehrálo?

František Straka raději zůstal po čas celého zápasu schovaný v útrobách hostující střídačky, protože musel v pravidelných intervalech poslouchat velice ostré urážky nejen sebe, ale i na adresu své rodiny. Nikdo se mu proto nemůže divit, že 90 minut přetrpěl raději v ústraní. Tato událost se stala prvním impulzem, proč se Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace rozhodla zakročit.

Aby toho nebylo málo, tak během ligového klání s Libercem se nadějný brankář Filip Nguyen dočkal prostřednictvím fanouška s megafonem objednávek „M45 bez koriandru“, což jasně naráželo na jeho rasový původ. Obě nelichotivé situace měla na svědomí v poslední době poměrně vyhlášená Tribuna Sever, jejíž přečiny nedávno neunikly pozornosti UEFA. Někteří lidé jsou zkrátka nepoučitelní.

Ne všichni na Tribuně Sever jsou hříšníci

Ačkoli je severní tribuna v pražském Edenu považována za velice problematický sektor, tak ne všichni fanoušci se na morálních přešlapech podílejí. V minulosti jsme několikrát byli svědky toho, že fanoušky z této části stadionu dokázali hráče nastartovat k lepším výkonům. Jeden příklad za všechny je odveta Evropské ligy se španělskou Sevillou. Toho si je dobře vědom i šéf klubu Jaroslav Tvrdík, jenž ovšem nemůže přibývající stížnosti nadále ignorovat. Snad i proto se rozhodl vydat oficiální prohlášení, které vypadá následovně:

„Obdivuji TS za neuvěřitelnou podporu, kterou nám poskytuje. Za práci, kterou si dává s úžasnými choreografiemi. Ale minulé urážení libereckého brankáře a naposledy rodiny trenéra Straky, to pro mne není historický ideál Slavie. Lídři by měli zvážit, kam společný entusiasmus směřují.“

Jaké tresty Disciplinární komise ve spolupráci s FAČR a LFA Slavii nakonec udělí, se dozvíme v dohledné době.

Foto: fotbal.zvoleje.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články