Slavii bude chybět proti německému Unionu jedna z opor. Bude to velmi nepříjemné, přiznal Trpišovský – SportyŽivě

Slavii bude chybět proti německému Unionu jedna z opor. Bude to velmi nepříjemné, přiznal Trpišovský

Pražskou Slavii čeká vstup do evropských pohárů, přesto se stále musí vypořádávat s četnými absencemi. Trenéru Jindřichu Trpišovskému bude scházet jak dlouhodobě zranění, tak dvojice vykartovaných opor. Naopak do tréninku se opět zapojili Aiham Ousou, Taras Kačaraba a Ivan Schranz.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Největší absencí je ztráta osmadvacetiletého záložníka či obránce Tomáše Holeše, který bude proti německému Unionu Berlín pykat za červenou kartu. Tu získal, stejně jako Jakub Hromada, v utkání předkola proti Legii Varšava, oba hráči tak zůstanou jen na tribuně. Pětadvacetiletý Slovák však dostal delší trest a navíc nebyl zapsán ani na soupisku pro Evropskou konferenční ligu. Naopak do kádru se vrací Schranz, Ousou a Kačaraba.
Co se týče zdravotního stavu, tak Taras (Kačaraba pozn. red.) i Ivan (Schranz pozn. red.) jsou od pondělí v plném tréninku, takže na to utkání budou k dispozici. Připravený by měl být i Aiham Ousou, který taky trénuje od pondělí,“ prohlásil na tiskové konferenci Trpišovský. „Peter Olayinka je v takovém stavu, že dohání kondiční manko po zranění a drobné operaci, kterou teď měl. Vrací se zpátky do kondičního stavu. Jinak máme samozřejmě některé hráče vykartované,“ dodal.


iZdroj fotografie: Reuters

Podle Trpišovského je právě ztráta reprezentačního záložníka Tomáše Holeše největší nepříjemností. „Je to velice nepříjemné, protože Tomáš hraje v dobré formě, ať už v reprezentaci nebo v zápase se Slováckem, kde podal skvělý výkon. Je to náš univerzál, silný ve standardních situacích, což je jedna z předností Unionu. Mají vysoké obránce a jsou v zakončení velice nepříjemní,“ pokračuje.

„Tomáš nemá centimetrovou výšku, ale je silný v soubojích a je jeden z našich nejlepších hlavičkářů. V tomhle nám bude chybět. A taky by to byla další varianta jak do zálohy, tak do obrany, takže je to nepříjemné. Je důležitý v komunikaci. Při zranění Ondry Kúdely měl na starost organizaci hry. Ale nedá se s tím nic dělat, takže dostanou příležitost ostatní hráči. Bude to pro ně velká zkušenost a prověrka,“ zakončil.

Zdroj: uefa.com, slavia.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 107 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit