Slavie už ví, kdo jí bude stát v cestě do Ligy mistrů. Nejtěžší dvojice, ale musíme to zvládnout, věří střelec Tecl

Třicetiletý útočník Slavie Stanislav Tecl. (zdroj: screenshot youtube.com)

Pražská Slavia již zná soupeře, který proti ní bude stát v play-off Ligy mistrů. Sešívaní narazí buď na dánského mistra z Midtjyllandu nebo na švýcarské Young Boys Bern. „Je pravda, že jsme chytili asi tu nejtěžší dvojici, která v osudí byla. Ale ono je to celkem jedno. My máme nějaký cíl, a tohle je jen další překážka, kterou musíme zvládnout,“ řekl bezprostředně po losu pro klubovou televizi útočník Stanislav Tecl.

Jednoduchá práce sešívané nečeká ani podle kouče Jindřicha Trpišovského. „Z těch týmů, které jsme mohli dostat, to byla nejtěžší dvojice. Midtjylland vyhrál ligu před Kodaní s obrovským náskokem. Byl suverénní. S Kodaní jsme hráli před dvěma lety a víme, jak jsou kvalitní,“ zhodnucuje kvalitu dánského mužstva, které vyhrálo svou domácí Superligu o 14 bodů.

Sedmadvacetiletý útočník Bernu Jean-Pierre Nsame nastřílel v loňské sezóně napříč soutěžemi osmatřicet branek. (zdroj: twitter.com/leaguekick442)

Hrozbou jsou ale i Young Boys, kteří v posledních letech vystřídali v dominantnosti Basilej. „Jsou to těžké ligy. Nechali za sebou týmy, které měly dlouhodobě dobrou výkonnost i v evropských pohárech. Mají i skvělé individuální kvality. Útočník Nsame z Bernu dal kupříkladu 32 gólů,“ pokračuje Trpišovský. „Když se budeme bavit o dánské lize, je podle mě nejkvalitnější ze všech těch severských. Oba týmy ukazují, že jsou mistři zaslouženě, protože byli velmi suverénní,“ dodává pro slavia.cz.

Utkání play-off Ligy mistrů se hrají na dva zápasy. Úvodní utkání s odehraje 22. září v Praze, za týden pak klání bude pokračovat v Bernu nebo Midtjyllandu. „Jedno to asi není, za mě osobně je vždycky lepší začínat venku. Ale nedá se nic dělat, takhle to je a my se s tím musíme poprat,“ zhodnotil los Stanislav Tecl.

Naopak podle Trpišovského je výhoda při absenci diváků začínat doma. „Kdybych si měl vybrat, tak bych chtěl asi začít bez diváků doma. Je to podle mě větší výhoda do zápasu venku. Druhý zápas může být otevřenější a vaše venkovní góly můžou být velká výhoda, zejména do prodloužení,“ uvedl.

O soupeři bude jasno 16. září, kdy Young Boys vystoupí na hřišti Midtjyllandu. Ten v minulém předkole pokořil 1:0 bulharský Ludogorets Razgrad, který vede český kouč Pavel Vrba. Naopak švýcarský mistr si připsal výhru 3:1 nad faerským Klaksvíkem.