Pekhartova Legie v Lize mistrů končí! Vyřadil ho Ďuriš s Lecjaksem a Lüftnerem

Nejen fotbalisté plzeňské Viktorie po druhém předkole neprestižnější klubové soutěže smutní. Legia Varšava s Tomášem Pekhartem na hrotu nezvládla domácí utkání a v Lize mistrů nepokračuje. Místo ní si třetí předkolo v dresu kyperské Omonie zahraje české duo Jan Lecjaks – Michael Lüftner, a také ex-viktorián Michal Ďuriš.

Polský mistr byl přitom Omonii vyrovnaným soupeřem. Krátce po poločase se mohl po rohovém kopu dokonce dostat do vedení, Tomáš Pekhart však po rohu trefil jen levou tyč. Zlom nastal v 56. minutě, kdy se stoper Igor Lewczuk nechal po druhé žluté kartě vyloučit. Kyperský celek si tlačil na obranu hostů, všechny pokusy Asanteho nebo Mladinoviće však polský brankář Artur Boruc vytěsnil.

iMichal Ďuriš podepsal smlouvu s kyperským celkem teprve na začátku srpna. (zdroj: twitter.com/omoniafootball)

Legia kapitulovala až v prodloužení. V 92. minutě se Artur Jendrzejczyk opřel do Jordiho Gomése a rozhodčí nekompromisně nařídil penaltu. Sám faulovaný pak nabídnutou příležitost razantně proměnil. O patnáct minut později lovil Boruc opět míč z brány, přečíslení hostů využil Thiago a poslal Omonii teprve podruhé v historii do 3. předkola Ligy mistrů.

Mezi klubovou elitu se nepodívá ani skotský Celtic Glasgow. Ten byl sice celé utkání lepším celkem, dostal však lekci z produktivity. Po dvou střelách na bránku z dílny maďarského Ferencvárose prohrál 1:2.

iZdroj fotografie: Foto: ludogorets.com
Pavel Vrba. (zdroj: ludogorets.com)

Slavit nemohl ani bývalý kouč české reprezentace a Viktorie Plzeň Pavel Vrba. Jeho Lugodorec Razgrad skolil brankou v 78. minutě střelec dánského Mydtyjllandu Junior Brumado.