Kapitán Slavie Bořil se po patnácti měsících vrací na trávníky. Pořád cítím šrouby a destičku, přiznal

467 dní bez fotbalu. Dvaatřicetiletý obránce pražské Slavie Jan Bořil má za sebou komplikované zranění kolene, hrozil mu i konec kariéry.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Deset minut. Takovou minutáž odehrál v přípravném utkání proti švýcarskému Servette obránce pražské Slavie Jan Bořil. Dvaatřicetiletý bek, který je jednou z ústředních postav nejúspěšnější sešívané éry v posledních letech, se zranil v předloňském derby a od té doby do utkání nezasáhl. Zraněné koleno, které ohrožovalo jeho kariéru, se však lepší a Bořil mohl po třech týdnech tréninku zasáhnout i do zápasu.

Cítil jsem se nervózně, skoro pět set dní bez fotbalu, zápasu, zátěže. I těch deset minut jsem si ale užil. Ale jak říkám, dál musím pracovat, mám před sebou hodně práce,“ přiznal na stránkách klubu sám Bořil, který ani po dlouhé pauze nezapřel svůj naturel a vůdčí roli v týmu. „Na druhou stranu nějaké herní návyky jsem si musel osvojit. Když jsem na hřiště přišel, nevěděl jsem moc, kde mám běhat,“ dodává s úsměvem.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jak už jsem řekl, skoro 500 dnů je dlouhá doba, moc jsem nevěděl, která bije. Ale to je asi logické,“ doplnil levý obránce, který nastupoval před zraněním také za národní mužstvo. Za reprezentaci odehrál dosud celkem 27 utkání, které by rád rozšířil. K návratu do původní formy však vede dlouhá cesta. Přesto podle Bořila reaguje tělo na intenzivní třítýdenní tréninkový režim pozitivně.

Bořil: Všechny dávky polykám dobře

Musím říct, že docela dobře. Jsem unavený, ale jde to, čekal jsem, že se budu cítit hůř, že mě bude tělo víc bolet,“ dodal s tím, že stále cítí únavu v oblasti kolene. To však nadále drží. „Pořád tam mám šrouby a destičku. Všechny dávky ale polykám dobře. Každý den se to o procento zlepšuje, jdu krůček po krůčku. Jsem rád, že zdraví drží, snad se budu posouvat dál,“ věří zkušený kapitán, který je miláčkem sešívaných fanoušků.

Odchovanec mladoboleslavského fotbalu zatím za Slavii odehrál 211 utkání včetně zápasů Evropské ligy a Ligy mistrů. V ligové soutěži odehrál 264 klání, ve kterých zaznamenal 7 branek a 20 asistencí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články