Slavia získala talentovaného stopera. Mám rád nové výzvy, nezastírá odchovanec Příbrami

Sešívaní pokračují v letních nákupech. Tříletou smlouvu v pražském Edenu podepsal v uplynulých hodinách talentovaný stoper, který loni zářil ve druhé lize. Proč nezahájil přípravu se Slavií?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pražská Slavia získala do svého kádru talentovaného obránce. V Edenu podepsal tříletou smlouvu teprve 18letý stoper Denis Halinský, který uplynulý ročník strávil v druholigové Příbrami. Za mládežnického reprezentanta zaplatili sešívaní podle odhadů SportyŽivě.cz okolo 4 milionů korun. Vzhledem k nabitému kádru však zahájí Halinský letní přípravu ve Vlašimi, kde by měl strávit nadcházející půlrok formou hostování.

Denise jsme sledovali dlouho, v 18 letech má všechno před sebou,“ komentoval zisk nového hráče na stránkách klubu Přemysl Kovář. „Líbí se nám, že dokáže zahrát na více pozicích. Na stoperu, na krajích obrany i na šestce. Určitě je to hráč, který má schopnosti na to, aby se v budoucnosti popral o místo v prvním týmu Slavie,“ doplňuje na adresu příbramského odchovance, jenž má na svém kontě 27 startů ve Fotbalové národní lize.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Podle Kováře by se měl ve Vlašimi, s níž sešívaní dlouhodobě spolupracují, naplno rozvinout jeho potenciál. „Od jeho působení ve Vlašimi si slibujeme, že nasaje atmosféru a styl podobný tomu, kterým se profiluje slávistické áčko. Denisovi přejeme, aby se mu ve Vlašimi dařilo dále rozvinout svůj talent,” doplnil Kovář. Sám talentovaný střední obránce přiznává, že svému úspěšnému přesunu do seniorského fotbalu věnoval nemalou snahu.

Halinský: Můj cíl? Základní sestava Slavie

Je to skvělé být ve Slavii. Je to pro mě velká čest! Vynaložil jsem tomu velké úsilí a jsem za to moc rád,“ uvedl a jedním dechem poděkoval také středočeskému celku. „Příbram mi dala šanci nakouknout do dospělého fotbalu, za což jsem vděčný, protože mi to dalo hrozně moc. Hrál jsem se skvělými hráči, nasbíral nějaké zkušenosti, ale ještě jich musím hodně přidat,“ říká obránce, který se nebojí důrazných zákroků. I proto nasbíral v uplynulém ročníku sedm žlutých karet.

Nyní se pokusí zazářit ve Vlašimi a vysloužit si brzkou pozvánku do A-týmu Slavie. „Na Vlašim se těším strašně moc, protože mám rád nové výzvy, hráči tam jsou skvělí. Bude tam velká konkurence, na to se také těším,“ pokračuje s tím, že jeho cíle jsou jasné. „Můj cíl je probojovat se jednou do Slavie, abych s nimi mohl trénovat. A potom se dostat do základní sestavy a vyběhnout jednou na hřiště v Edenu,“ zakončil Halinský.

Dokáže se Denis Halinský prosadit do áčka Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články