Slavia získala největší českou brankářskou naději

                   

Ačkoli se Liberec překvapivě nevešel do první pětky nejlepších českých klubů, podařilo se mu alespoň představit jednu z největších tuzemských komet. Do branky Slovanu se přibližně v polovině sezóny postavil mladičký Filip Nguyen, který svými famózními zákroky ponížil nejednoho elitního střelce soupeřů. Nyní je podle zákulisních zdrojů potvrzeno, že se vedení Slovanu dohodlo na přestupu talentovaného strážce svatyně do mistrovské Slavie. S čím Nguyen do Prahy přichází a jaké má šance, že se dostane do základní sestavy?

Nguyen se paradoxně stěhuje do klubu, jehož fanoušci se „vyznamenali“ narážkami na brankářův původ

Všem čtenářům neznalým Filipa Nguyena musí být na první pohled jasné, že se nejedná o čistokrevného Čecha. Nguyen skutečně není v našich končinách typickým příjmením, jeho předkové pochází z Vietnamu. Právě touto skutečností se během prvoligového utkání mezi Libercem a Slavii bavil jeden z fanoušků Sešívaných, který pomocí megafonu častoval brankáře hesly jako „M45 bez koriandru“, čímž narážel na vietnamské restaurace, kterých v posledních letech vyrostlo na území České republiky opravdu velké množství.

Jak ovšem vyplynulo z následného šetření, jednalo se pouze o vtip – jestli povedený, to je na posouzení každého z nás. Nicméně sám Nguyen se v inkriminovaný okamžik smál a bral pokřiky s humorem, čili bychom si z tohoto vystoupení neměli dělat těžkou hlavu ani my. Brankář navíc vše korunoval tím, když se rozhodl právě ve Slavii posunout svou kariéru kupředu, což by jistě neudělal, kdyby ke klubu cítil jakoukoli zášť.

Dosavadní cesta Filipa Nguyena

Šestadvacetiletý Filip Nguyen vlétl do české nejvyšší fotbalové soutěže jako neřízená střela. Do branky se dostal poměrně nečekaně po více než deseti ligových kolech a na svou pozici už do konce sezóny nikoho dalšího nevpustil. Odchytal dohromady 26 zápasů, v nichž dokonce dvanáctkrát odešel ze hřiště s čistým štítem. Ve většině případů si nulu musel opravdu zasloužit, rozhodně se v brance nenudil. V mnoha případech byl jmenován do sestavy kola.

Přitom ještě několik let zpátky to vypadalo, že je Nguyenovi cesta do Fortuna ligy zapovězena. Nejdříve působil v mládežnických kategoriích Loko Vltavín, odkud si jej stáhla pražská Sparta. Do žádného ostrého zápasu jej ale nepustila, takže se posléze stěhoval po nižších soutěžích, než si jej všiml právě Slovan Liberec a dal mu šanci naplno využít svůj potenciál.

Jaké vyhlídky Nguyen vlastně má?

Proti Slavii se mu opravdu dařilo, ve třech vzájemných duelech pustil za svá záda pouze dva střelecké pokusy favorizovaného soupeře. I tak je ovšem velice nepravděpodobné, že by se stal jedničkou klubu, kam nyní za velkého aplausu přestoupil. Tato role totiž neochvějně náleží Ondřeji Kolářovi, který odchytal většinu zápasů letošní sezóny a hned sedmnáctkrát vychytal nulu. Dále má klub v zásobě ještě Přemysla Kováře či Martina Kuciaka, takže těžko říci, jestli Nguyen svou kariéru ve Slavii nepohřbí. V těžké konkurenci by se totiž mohl na hřiště dostat pouze v rámci tréninků, což by byla obrovská škoda.

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení