Slavia zdolala Teplice a zůstává na čele. Kouč Trpišovský promluvil o vývoji defenzivy

Pražská Slavia popáté za sebou v lize zvítězila a po výhře 3:0 nad Teplicemi zůstává na čele ligové tabulky.

i Zdroj fotografie: Reuters

Sešívaní vstoupili do utkání lépe a po čtvrthodině hry šli do vedení zásluhou proměněného přímého kopu Nicolae Stancia. Ve 42. minutě pak navýšil vedení Jan Kuchta, který si naskočil na centrovaný míč a hlavičkou k levé tyči zakončil. Teplice chtěli po poločase snížit, jenže jejich naděje utnula červená karta po důrazném faulu Lukáše Marečka. Šest minut před koncem pak dokonal vítězství svou první brankou za sešívané stoper Aiham Ousou.

Slavia si tak po dominantním výkonu připsala další tři body do tabulky a vede nad druhou Viktorií Plzeň tříbodovým rozdílem. „Jsme rádi, že i tento zápas jsme absolvovali bez gólu a nějaké vážnější komplikace směrem dozadu,“ prohlásil po utkání trenér sešívaných Jindřich Trpišovský, který chválil výkon obranné čtyřky. „Je už vidět souhra hráčů i automatismy, kluci už trochu předvídají pohyb druhého hráče,“ míní.

iZdroj fotografie: Reuters

Proti Teplicím to bylo spíše náročné na koncentraci, nějaký propadnutý balon nebo záběh, navíc je to náročné na výstavbu hry. Všichni čtyři ukázali, že v rozehrávce mají velkou sílu, neustále hráli do plné obrany, do deseti nebo jedenácti hráčů,“ doplnil pětačtyřicetiletý stratég podle kterého jsou nároky na obránce v podobných utkáních vysoké. „Nevybavuji si jediný slabší moment někoho ze čtveřice obránců, i přes jednu vynucenou změnu,“ prohlásil.

Na středu hřiště je vidět, že tam máme klasického defenzivního záložníka Tomáše Holeše, a dva stopery, kteří hrají dlouhodobě, stejně jako gólman. To je oproti začátku sezony hrozně znát,“ dodává s tím, že právě proto si sešívaní udělali utkání jednodušším. „Dali jsme si pozor, abychom si ho neudělali těžší. Jak znova říkám, Teplice nastoupily i s nějakými hráči, kteří se jim vrátili do sestavy,“ míní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spíše si myslím, že jsme v první půli hráli fakt dobře a ten tlak jsme si vynutili. Kdybychom byli více efektivní, o poločase jsme mohli vést třeba 5:0. Myslím si, že soupeře jsme v prvním poločase unavili, ukázali mu, že zápas bude těžký a dobře jsme si utkání připravili. Myslím si, že Teplice i hodně běhaly, snažily se být všude včas, hrály maximum, náš výkon ale byl hodně slušný,“ zakončil hodnocení svého týmu Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha