Slavia zažila derby bez střely na bránu. Náhradu za Kuchtu nemáme. Krmenčík chybuje, zní z Edenu

Nula. Tolik střel na bránu vyslala pražská Slavia ve čtvrtfinále poháru proti Spartě a po porážce 0:2 její cesta za obhajobou MOL Cupu končí. Podle asistenta trenéra Jaroslava Köstla je důvodů aktuální střelecké nemohoucnosti sešívaných hned několik.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Na podzim byla bezkonkurenčně nejproduktivnějším českým týmem, na jaře se však trápí. Pražská Slavia po odchodu kanonýra Jana Kuchty do ruského Lokomotivu stále na úvodní branku v kalendářním roce čeká a po porážce proti Karviné si připsala také prohru ve čtvrtfinále poháru proti pražské Spartě. Sešívaní si však tentokrát nedokázali připsat ani jedinou střelu na branku.

Podle asistenta trenéra Slavie Jaroslava Köstla je důvodů aktuální střelecké nemohoucnosti sešívaných spousta. „Je tam spousta faktorů, ať už je to klid na míči, protože některé věci řešíme hekticky, uspěchaně. Byla tam spousta situací, které jsme měli dohrát kvalitněji a tolik na to nespěchat, vyčkat si na lepší pozici,“ prohlásil na tiskové konferenci s tím, že problém není v pozičním postavení ofenzivních hráčů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V obou jarních zápasech jsme měli spoustu pozic okolo vápna, centry do kapsy, klasické centry i nějaké prostrkávačky. Nevybavuji si ale, jestli jsme vůbec proti Spartě vystřelili na bránu,“ pokračuje Köstl. „Strašně nás to mrzí, je tam i spousta dalších věcí, budeme hledat nové vazby mezi hráči, hlavně v ofenzivní fázi. Je před námi spousta práce,“ doplnil s tím, že oproti derby z loňského května byli na trávníku jen tři hráči.

Primární náhradu za Kuchtu nemáme, přiznal

Máme v podstatě nový tým, pracujeme s ním. Hráči mají potenciál, samozřejmě ale nemáme moc času, protože máme nějaké ambice, takže ten proces budeme muset trochu urychlit,“ tuší Köstl, který zároveň přiznal, že sešívaní nemají typologickou náhradu za Jana Kuchtu. „Centry do vápna nejsou úplně neadresné, principiálně se nejedná o špatné míče, my ale v těch prostorech nejsme,“ přiznává s tím, že jde i o chybu ze strany Michaela Krmenčíka.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To je samozřejmě i Michaelova chyba. S Karvinou byly tři nebo čtyři situace, kdy jsme si na videu ukazovali, kde by měl být. Těch informací je na něj možná někdy moc, mluvili jsme s ním před zápasem a říkali mu, ať hraje přirozeně a oprostí se od našich rad. Bohužel ani proti Spartě se ale v nebezpečných pozicích neobjevil,“ dodává na adresu reprezentačního útočníka, který v Edenu hostuje z belgických Brugg.

Jde i o kvalitu náběhů, ví

Je pravda, že za Kuchtu primární náhradu nemáme,“ dodává Köstl s tím, že jak Krmenčík, tak Schranz si v průběhu utkání nevytvořili výraznější šance. „Souhlasím, že jsou situace, kdy nejsme tam, kde máme být, na druhou stranu, například s Karvinou jsme v jednu chvíli měli sedm lidí ve vápně a stejně jsme tam nikoho nenašli. Souvisí to jak s kvalitou provedení, tak s kvalitou náběhu,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články