Slavia za něj zaplatila 40 milionů korun, přesto zatím putuje po hostováních. Jaká je budoucnost Jana Matouška v Edenu?

Kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský promluvil o budoucnosti dnes třiadvacetiletého záložníka Jana Matouška a jeho možném návratu do Edenu.

i Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec
                   

Zhruba 40 milionů korun. Tolik podle zákulisních informací zaplatila pražská Slavia za tehdy dvacetiletého záložníka Jana Matouška, který zářil v dresu Příbrami a předskočila tak pražskou Spartu, italskou Sampdorii Janov, Frosinone nebo dánský Midtjylland. Kariéru dnes třiadvacetiletého však zastavila řada těžkých zranění, a proto zatím musel přijmout za vděk jen hostování v Příbrami, Jablonci nebo nyní Slovanu Liberec.

K situace kolem jedné z opor reprezentační jednadvacítky se vyjádřil trenér Slavie Jindřich Trpišovský. „U něj došlo vinou opakovaných zranění k tomu, že se neprosadil vlastně ani na těch hostováních, kde byl. V některých fázích nebyl ani v základní sestavě,“ prohlásil na adresu odchovance příbramského fotbalu, který bojoval s několika zraněními svalů nebo koronavirem.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Přesto podle Trpišovského v současné době prožívá jedno z nejlepších období své kariéry a patří mezi tahouny libereckého Slovanu. „Momentálně bych řekl, že prožívá nejlepší období a je to ten hráč, kterým byl v době, kdy jsme jej přiváděli. Teď jde jenom o to, aby zůstal zdravý a pokračoval v tom,“ uvedl pětačtyřicetiletý stratég, podle kterého je důležité, aby hráči na hostováních předváděli ve svých týmech nadstandartní výkony.

Pro nás je důležité vědět, že hráč v tomhle věku má reálnou šanci odehrát potřebný počet minut k tomu, aby se rozvíjel, než aby nehrál. Chceme po těchto hráčích to, aby byli tahouni svých klubů,“ doplnil Trpišovský na adresu hráčů na hostováních. „Ne každý to samozřejmě zvládne. Ale v kádru, který má takové ambice jako máme my nemůžete mít tři nebo čtyři hráče, kteří budou vyčkávat,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proto ti hráči míří na hostování. Nejen proto, aby měli herní praxi, ale i proto, aby patřili k nejlepším hráčům svého týmu, což je důležitý předpoklad k tomu, aby se prosadili tady,“ zopakoval. „Takže podle mého názoru by se měli vracet v momentu, kdy mají šanci dostat se do naší patnáctičlenné nominace na zápasy. A pokud to tak z nějakých důvodů není, tak nemá smysl je stahovat zpět do kádru,“ zakončil Trpišovský pro AREA114.

Je tak otazníkem, zda a kdy se případného Matouškova návratu do Edenu můžeme dočkat. Faktem však zůstává, že trenérský štáb Jindřicha Trpišovského je připraven na všechny možné varianty.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články