Slavia v létě lovila tři stopery ze zahraniční. Šéf klubu Tvrdík detailně osvětlil, proč jejich příchody do Edenu nevyšly

Pražská Slavia v letním přestupovém období lovila hned trojici středních obránců ze zahraničí. Šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík nyní otevřeně promluvil o důvodech neuskutečnění přestupů.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Náš velký sen bylo hledat hráče, kteří mají vysokou kvalitu a budou do budoucna prodejní. Zaměřovali jsme se na hráče mimo Česko,“ přiznal v rozhovoru pro AREA114 předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. Podle jeho slov byl hlavním cílem na pozici středního obránce švédský reprezentant Isak Hien. „Problém nebyl v ceně. Problém byl v tom, že švédská liga má jiné přestupní období,“ upřesňuje.

Byli jsme připraveni za něj zaplatit významné finanční prostředky, protože jsme o něj hodně stáli,“ nastiňuje. Sám Hien chtěl údajně obléci sešívaný dres a Djurgården byl ochotný jej pustit pod jednou podmínkou. „Tou bylo, že si přivedou náhradu. Ta však nešla dopsat na soupisku Evropské konferenční ligy. Klub postupoval soutěží dále a dále a Hien ukazoval skvělé výkony a dominoval na mezinárodní scéně,“ doplňuje Tvrdík s tím, že právě to bylo kámenem úrazu.

iZdroj fotografie: FK Molde

O Švéda se totiž začali zajímat zvučnější zájemci, kterým sešívaní nemohli konkurovat a transfer ztroskotal. „Kdyby Djurgården vypadnul v kvalifikaci, tak by Hien pobíhal po našem trávníku. Vyhodnotili jsme si jeho data a v té době jsme byli jediným zájemcem,“ dodává na adresu třiadvacetiletého stopera, který nakonec v létě přestoupil do italského Hellasu Verona.

Sinyan? Neprošel prohlídkou, tvrdí Tvrdík

Slavia se posléze zaměřovala na příchod dalšího známého jména. Podle slov Jaroslava Tvrdíka se dokonce v Praze objevil gambijský reprezentant Sheriff Sinyan, o kterého sešívaní usilovali již dříve. „Byl tady, byl ochotný k nám přestoupit. Ale vzhledem ke svému zranění neprošel zdravotní prohlídkou v nemocnici. To byl další velký krach do našich plánů,“ uvedl s tím, že šestadvacetiletý obránce setrvává v norském Molde.

iZdroj fotografie: FK Molde

Třetím vytipovaným hráčem, který zaujal vedení sešívaných byl dvaadvacetiletý stoper Igoh Ogbu. Nigerijský mládežnický reprezentant působící v norském Lillestrømu se však nakonec rozhodl setrvat ve svém stávajícím působišti. „S hráčem mluvili trenéři, sportovní ředitel. Zdálo se nám, že hráč k nám chce, přesto ten přestup nedopadl. Problémem nebyly peníze. Měli jsme pocit, že jsme s ním domluveni,“ kroutil hlavou Tvrdík.

Tvrdík: Selhali jsme. Musíme to napravit

Tři přestupové neúspěchy jsou podle šéfa červenobílých jedním ze zásadních neúspěchů. „Bohužel se nám ty zahraniční přestupy nepovedly. Hledali jsme hráče, kteří mají kvalitu jako Alexander Bah. Čekali jsme na ně dlouho, chtěli jsme je, ale nedokázali jsme ty přestupy dotáhnout. Je to velká chyba, musíme to přiznat. Naše sportovní politika v tomto selhala a musíme to napravit,“ zdůraznil.

Měla Slavia získat jednoho ze zahraničních stoperů za každou cenu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování