Slavia senzačně ztratila body s Pardubicemi. Víc než bod jsme si nezasloužili, bědoval Trpišovský

(twitter.com/slavia_eng)

Mistrovská Slavie poprvé v sezóně inkasovala a hned to znamenalo ztrátu bodů. V Ďolíčku remízovala s Pardubicemi 1:1. „Bod je málo, víc jsme si ale nezasloužili. Možná i ten jeden bod je pro nás zlatý. S tím, jak zápas probíhal, můžeme být za remízu ještě rádi,“ neskrýval pro utkání nespokojenost s předvedenou hrou kouč sešívaných Jindřich Trpišovský. 

Slavia přitom v úvodních minutách mohla hned dvakrát inkasovat. Nečekaná střela Pavla Černého však mířila mimo tři tyče. Do šance v první desetiminutovce dostal ještě Brazilec Cadu, jeho střela z úhlu však nebyla pro Ondřeje Koláře problémem. Pak už úřadovali sešívaní. Kúdela se po rohu dostal k nebezpečné hlavičce, ale ta skončila jen v rukavicích domácího golmana Boháče.

Východočeši oslavují první gól utkání. (zdroj: instagram.com/fk_pardubice)

A tak se do vedení dostali domácí. V 38. minutě obral Davida Hovorku o míč dvaadvacetiletý Emil Tischler a sám běžel na Kolářovu branku, kde chladnokrevně zakončil. „Byl jsem překvapený, že mám hodně času, tak jsem se rozhlížel kolem sebe. Pak jsem to zkoušel naznačit na pravou stranu, dal jsem to nalevo a vyšlo to. Jsem za to strašně rád,“ zhodnocoval po zápase svůj druhý ligový gól Tischler.

Sešívaní po poločase hráli aktivněji, odměnou jim byla vyrovnávací branka. Po rohovém kopu Petra Ševčíka hlavičkoval do sítě Petar Musa. Svěřenci Jindřicha Trpišovského s pak snažili dostat do tlaku, střely Nicolae Stanciua ani Jana Bořila však neměly gólové parametry. O změnu skóre se v závěru snažil i Petr Ševčík, jeho ránu však Boháč vykryl a Pardubice mohly slavit cenný bod.

Trpišovský: Nedokázali jsme si vynutit chyby

„Výsledek je daný naším výkonem, ničím jiným, i když je pravda, že jsme tady na jaře udělali obdobnou chybu jako proti Pardubicím. Hřiště v Ďolíčku je opticky menší a soubojovější, kdo chce ale vítězit, musí se srovnat se všemi podmínkami,“ zhodnocoval utkání pro klubový web Trpišovský. „Pardubice navázaly na první dva ligové výkony, jsou velice organizované, kromě bojovnosti a nasazení ale nepostrádají ani fotbalovou kvalitu. My jsme je nedokázali donutit k nějakým chybám a domácí tak získali zasloužený bod,“ dodává.

Stý zápas za Slavii příliš neslavil ani krajní bek Vladimír Coufal. „Bod je určitě málo. Hráli jsme sice venku, ale zápas jsme měli vyhrát, ale po lepším výkonu. Utkání nám úplně nesedlo, vždy když jsme se dostali do předfinální fáze, tak nám míče utíkaly, nebo jsme si dali špatný dotyk. Jak říkám. Nesedlo nám to a je to škoda. Zápas jsme měli ale zvládnout, i když jsme nehráli dobře,“ řekl pro slavia.cz