Slavia se zbavila Van Burena, touží po Komličenkovi

i Foto: transfermarkt.com
                   

Úřadující mistr české nejvyšší soutěže přes zimu započal obrovské změny v kádru. Po odchodu Milana Škody se se Slavií Praha rozloučil další útočník. Mick Van Buren zamířil na hostování do nizozemského ADO Den Haag, kde působí například Tomáš Necid. Sešívaným tak zbývá už jen Peter Olayinka (ani jeho budoucnost ale zatím není jistá) se Stanislavem Teclem a Júsufem Hilálem. Trojici by mohl v brzké době doplnit Nikolaj Komličenko, jehož se však Mladá Boleslav nehodlá vzdát bez boje či ohromné finanční záplaty.

Van Buren se stěhuje minimálně do léta

Mick Van Buren přišel do Slavie před třemi lety jako volný hráč poté, co skončilo jeho angažmá v dánském Esbjergu. V sešívaném dresu dvakrát zažil euforii ligového titulu, památnou brankou v osmifinále Evropské ligy proti Seville pak pomohl k postupu do další fáze soutěže. Na podzim se ovšem do hry dostával jen sporadicky, v základní sestavě jej vystřídal fantastický Peter Olayinka v občasném zastoupení Stanislava Tecla či Júsufa Hilála.

Stejně jako v případě Milana Škody ani Van Burenovi vyhlídky do budoucnosti na současné adrese nebyly příliš pozitivní, proto dostal od vedení povoleno odejít na hostování. V ADO Den Haagu na něj údajně čeká pevné místo v základu a pokud prokáže kvality, Slavia si jej v létě stáhne zpátky pod svá křídla. Ačkoli se fotbalista logicky těší na nové výzvy, neskrývá smutek z loučení, jelikož se mu v Praze opravdu zalíbilo:

„Je opravdu těžké opouštět po tak dlouhé době Slavii. Na druhou stranu, pokud budu hrát dobře, tak se mohu vrátit. Těším se na novou motivaci. Chci odehrát více minut, než jsem měl v uplynulém roce. Je to pro mě velká výzva a hodně se těším.“

Mick Van Buren je v pořadí již třetím velkým jménem, kterého se Slavia před započetím jarní fáze sezóny zbavuje. Na novou adresu zamířil také již zmíněný Milan Škoda či záložník Josef Hušbauer.

Komličenko místo Van Burena? Mladá Boleslav se zdráhá

Je jasné, že v případě odchodu Petera Olayinky si Slavia Praha s dvojicí útočníků tvořenou Stanislavem Teclem a Júsufem Hilálem nevystačí. Oba dva se totiž střelecky trápí, na úspěchy svých spoluhráčů zřejmě nezvládnou navázat. Sešívaným sice na jaře prakticky o nic nejde, ligu vedou s pohodlným náskokem šestnácti bodů a žádnou další soutěž už nehrají, i tak ale musejí nějakého útočníka zapracovat tak, aby disponoval produktivitou na úrovni nejlepšího týmu v zemi.

Proto ostatně ožívá varianta, že by se do klubu z hlavního města České republiky přesunul nejlepší střelec soutěže Nikolaj Komličenko. Jenže Mladá Boleslav se svého dvorního kanonýry nehodlá jen tak vzdát. Přestup je v tuto chvíli nereálný, protože požadovaných 80 milionů je i pro Slavii příliš velké sousto. V úvahu tak připadá snad jen hostování, na které by mladoboleslavský šéf Josef Dufka mohl kývnout. Ve hře je prý částka přesahující deset milionů korun.

Na závěr ještě nutno podotknout, že jednání mezi kluby se neskutečně vlečou a není jasné, jestli s úderem prvního jarního zápasu bude vůbec jasno.

Foto: transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články