Slavia se rozloučila se šesti cizinci. Toto číslo není ještě konečné. Kdo půjde další?

Během zimní přestávky Slavia uvolnila hned půl tuctu cizinců. Toto číslo ale není konečné. Koho již fanoušci neuvidí v červenobílém dresu?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Jak jsme již na webu SportyŽivě informovali, Slavii opouští švédský stoper Aiham Ousou. Podzim odehrál na hostování v Häckenu a do Slavie se kvůli nízkému hernímu vytížení nechtěl vracet. Nyní míří do LaLigy, kterou si zahraje za Cádiz. Ousou putuje do Španělska na hostování s opcí. I kdyby ji klub z Andalusie nevyužil, do Edenu se Ousou na 99 procent nevrátí. Po sezoně mu totiž končí smlouva. Slavia transfer potvrdila na klubovém webu.

Slavia pouští oba Ukrajince

Potvrdily se také informace, že se s červenobílými loučí další stoper Taras Kačaraba. Ukrajinský obránce, který v Česku hrál šest let a před působením ve Slavii kopal za Liberec, zasáhl během podzimu jen do dvou utkání. V závěru kalendářního roku médii proběhla informace, že má nabídku ze Spojených Arabských Emirátů. Nakonec se ale rozhodl pro přestup na Slovensko. Dunajská Streda má za Kačarabu zaplatit přibližně 6 milionů korun.

Jakub Hromada míří do Rapidu Bukurešť na hostování s opcí.
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Za zahraničním angažmá se vydal i Jakub Hromada. Sedmadvacetiletý defenzivní záložník bude na jaře hostovat v rumunském Rapidu Bukurešť. Odchází ovšem na hostování s opcí, je tak možné, že se slovenský fotbalista do Slavie v létě nevrátí. Kádr sešívaných opouští, i když jen na čas, také Andres Dumitrescu. Dvaadvacetiletý levý bek se vrátil do Sepsi OSK, ze kterého zamířil v září do Slavie. Odchází na hostování do konce sezony bez opce. „Věříme, že bude v základní sestavě rumunského klubu v průběhu celého jara a vybojuje si nominaci na evropský šampionát,“ prohlásil klubový web sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Linec využil opce

Během podzimu Linec uplatnil opci na Mosese Usora, který v rakouském týmu působil na hostování od ledna 2023. Stejný scénář se během zimní přestávky opakoval u Maksyma Talovjerova. Také hostování ukrajinského univerzála se proměnilo v trvalý přestup do Lince. Za oba hráče dohromady měla Slavia údajně vyinkasovat částku přesahující 3,5 milionu eur (necelých 90 milionů korun). Počet odchodů hráčů cizích národností ale není konečný. Po generálce trenér Trpišovský prozradil, že na jaře nebude za Slavii hrát také Ewerton.

Kdo z cizinců by podle vás měl Slavii ještě opustit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články