Slavia pouští stopera do LaLigy. Druhý obránce přestupuje na Slovensko, třetí míří do Rumunska

Slavia zužuje kádr a pouští tři obránce najednou. Jeden míří do Španělska, další do Rumunska a na Slovensko. Jde o hostování i o přestup.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Po návratu Davida Zimy, kterého koupila Slavia z FC Turín za 100 milionů korun, dochází u sešívaných k zužování týmu. Jindřich Trpišovský je známý tím, že má rád po ruce co nejširší kádr. Nyní odchází hned trojice obránců. Někdo míří na hostování, další se s červenobílými loučí a přestupuje do jiných týmů.

Ze Slavie do LaLigy

Před Vánocemi jste si mohli na SportyŽivě přečíst o tom, že Aiham Ousou chce ukončit své působení ve Slavii. Švédský stoper nebyl spokojený s herním vytížením a podzim odehrál na hostování v Häckenu. Do Edenu se nechtěl vracet. To se také nakonec vyplnilo. Tedy alespoň prozatím. A míří do španělské LaLigy! Konkrétně do Cádizu, který je aktuálně na 18. pozici. Na nesestupové příčky ztrácí jediný bod. Ousou míří do Španělska na hostování s opcí. Slavia transfer potvrdila na klubovém webu.

Aiham Ousou míří do španělského Cádizu, zahraje si tak v LaLize. Obstojí?
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Ve Slavii má podle informací Infotbalu skončit i Taras Kačaraba. Ukrajinský stoper, který v Česku hraje šest let a před působením ve Slavii kopal za Liberec, zasáhl během podzimu jen do dvou utkání. V závěru kalendářního roku médii proběhla informace, že má nabídku ze Spojených Arabských Emirátů. Nyní se s červenobílými opravdu loučí, přestupuje ale na Slovensko. Dunajská Streda má za Kačarabu zaplatit přibližně 6 milionů korun.

Bek chce jet na EURO

Kádr sešívaných opouští, i když jen na čas, také Andres Dumitrescu. Dvaadvacetiletý levý bek se vrátil do Sepsi OSK, ze kterého zamířil v září do Slavie. Odchází na hostování do konce sezony bez opce. „Věříme, že bude v základní sestavě rumunského klubu v průběhu celého jara a vybojuje si nominaci na evropský šampionát, kde Rumunsko vyzve Belgii, Slovensko a jednoho z vítězů baráže. Současně hráč poznal vysokou konkurenci a nároky na hráče Slavie a věříme, že se připraví tak, aby se v létě vrátil připraven do náročných bojů v kvalifikaci Ligy mistrů,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Jiří Bílek.

Posílila během zimní přestávky více Slavia nebo Sparta?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články