Slavia sahala po titulu, proti Bohemians vyválčila jen remízu. Přesto slaví překonání rekordu

Zdroj fotografie: Reuters

Jediné vítězství dělilo pražskou Slavii od mistrovského titulu, souboj proti Bohemians 1905 však skončil jen bezbrankovou remízou. Přesto sešívaní mohou slavit, pokořili 75 let starý rekord nejvyšší soutěže.

Jak prohlásil kouč Jindřich Trpišovský, spokojenost však panovala jen z poloviny. „Mohli jsme mít splněno a mít to ve vlastních rukou. Příští týden to může dopadnout bez nás, my to chtěli rozhodnout na hřišti,“ upozorňoval na jeden z možných scénářů. Pokud pražská Sparta ztratí body v Liberci, o titulu bude rozhodnuto ještě před výkopem utkání sešívaných s Viktorií Plzeň.

Zdroj fotografie: Reuters

„Na druhou stranu nás čeká ve středu od dvou hodin zápas, tady jsme skončili v osm večer, takže vzhledem ke středečnímu zápasu je to možná dobře. Ale čím dřív ten cíl splníme, tím lépe. Pořád šlo o ligové body a vítězství v derby, takže nemůžu říct, že jsme spokojení, protože jsme nevyhráli. Ale na druhou stranu jsme rádi, že jsme nedostali gól a neprohráli,“ dodal Trpišovský, jehož svěřence čeká pohárové klání proti Sigmě Olomouc.

Přesto již po nedělním utkání mohl slavit. Slavia překonala historický rekord, když překonala sérii pražské Sparty z let 1943 až 1946, kdy Letenští neprohráli čtyřicet utkání za sebou. Pro sešívané tak remíza proti Bohemians znamenala symbolickou jednačtyřicátou neprohru. Trpišovský popisoval jako unikátní sérii již překonání historického rekordu sedmatřiceti výher pražské Slavie, nyní mu patří i rekord celorepublikový.

Zdroj fotografie: Reuters

„Je to unikátní série! Nikomu se to historicky nepovedlo, sedmatřicet zápasů bez prohry je v Česku výjimečná věc. Bavili jsme se o tom i v kabině, když jste krok od překonání něčeho takového, chcete to zvládnout. Měli jsme ohromnou radost,“ prohlásil v dubnu po utkání se Zbrojovkou Brno pro slavia.cz Trpišovský, který přiznal, že o současném rekordu soutěže přemýšlel. „Musím říct, že jsme na to mysleli hodně,“ neskrýval.

Být jeden zápas od překonání historického rekordu československého fotbalu, který je starý přes sedmdesát let, samo o sobě ukazuje, jak těžké je na něco takového dosáhnout. Jsem rád, že jsme historické maximum vyrovnali, rekordy jsou ale od toho, aby se překonávaly. Jde o to laťku stále zvyšovat, chceme Slavii dostat na první místo,“ dodal pro klubový web.

Záložníka Lukáše Masopusta však remíza s Bohemians nepotěšila. „U mě převládá trošku zklamání, že jsme to nedotáhli. Myslím si, že zpětně to budeme hodnotit dobře. Natáhli jsme tu šňůru na 41 zápasů, což je moc krásné. Tohle doceníme asi až časem,“ zakončil pro slavia.cz.