8 milionů eur? To je málo! Slavia odmítá nabídky na Matěje Juráska. Tvrdík prozradil i další novinky, Plavšiče chce mistr

Těsně před začátkem ligy hlásí Slavia novinky z kádru. Matěje Juráska chtějí kluby z Německa a Itálie, sešívaní ale jejich nabídky odmítli. Na novou adresu má namířeno Srdjan Plavšič. Koupí ho mistr?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Velký zájem je v poslední době o Matěje Juráska. Slavia obdržela na devatenáctiletého fotbalistu dvě nabídky, které se údajně pohybují kolem 8 milionů eur. Jedna přiletěla z italské Serie A, druhá z německé Bundesligy. Sešívaní obě odmítli. „Hráč má výrazně větší potenciál. Nepředpokládáme, že bychom ze základní sestavy prodávali další hráče. Jedinou výjimkou je Ondřej Lingr, který má svolení odejít, pokud na něj přijde adekvátní nabídka,“ řekl Jaroslav Tvrdík na tiskové konferenci před začátkem Fortuna ligy.

Mistr má zájem o Plavšiče

Naopak na odchodu je Srdjan Plavšič, který uplynulou sezonu strávil na hostování v Baníku Ostrava. Preferujeme, aby přestoupil. Registrujeme zájem slovenského mistra (Slovan Bratislava), polského mistra (Raków) a klubu z MLS. Jeho agent má souhlas přestup řešit. Když to nedopadne, evidujeme zájem Baníku o další hostování,“ dodal Tvrdík.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Hodně se mluví také o Petrovi Hronkovi. Bohemians touží po jeho návratu, který ale podle posledních informací není příliš reálný. Slavia totiž upřednostňuje přestup. „V zimě podepsal víceletou smlouvu a řekl bych, že trefil bingo. Přestup zpátky k nám neumožňuje výše té uzavřené smlouvy,“ poznamenal sportovní ředitel klokanů Miroslav Držmíšek. O Hronka se zajímá více prvoligových klubů, ale pokud ho nikdo nekoupí, nakonec by mohl do Ďolíčku zamířit na hostování.

Návrat legendy?

Těsně před začátkem ligy opustili Slavii další dva hráči. Do Karviné zamířil na hostování Michal Hošek a devatenáctiletý Štěpán Beran bude hostovat ve Vlašimi. Stejnou formou jde záložník Matěj Valenta do Slovácka. Ukrajinského obránce Maksyma Tajovjerova chce údajně koupit Linec. Přijde ještě někdo? Vedení to neplánuje, přesto se možná schyluje k jednomu velkému návratu. Nabídku od Slavie má na stole Milan Škoda. Kývne na pozici kapitána a asistenta trenéra v rezervě sešívaných?

Kolik by měla Slavia chtít za Matěje Juráska?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články