Slavia získala obrovskou posilu z Chelsea. Bude rozhodujícím faktorem v boji o titul?

Slavia hlásí hvězdnou posilu z Chelsea, která by měla výrazně ovlivnit boj o titul. Jak se sešívaným povedlo ulovit tak velké jméno?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní představili posilu, která přichází z Chelsea. Jde o hvězdu, která prostředí ve Slavii dobře zná. O koho jde? K červenobílým se vrací česká reprezentantka Kateřina Svitková. Čtyřnásobná vítězka ankety Fotbalistka roku a držitelka čtyř mistrovských titulů, včetně jednoho anglického, přichází na hostování do konce sezony.

Titul i operace

V dresu Slavie odehrála Kateřina Svitková před odchodem do zahraničí 177 zápasů, ve kterých vstřelila 188 gólů. V roce 2020 zamířila do Anglie, konkrétně do West Hamu United. Po dvou sezonách zamířila do Chelsea a s Blues vybojovala anglický titul a vyhrála FA Cup. Přišla ovšem i zranění a česká reprezentantka musela podstoupit dvě opera kolena. „S Kateřinou přichází nejen talent, ale i zkušenosti z jednoho z nejlepších fotbalových klubů na světě. Věříme, že se stane vzorem i pro naše mladé hráčky, které sní o podobné kariéře,“ řekl pro klubový web člen představenstva Daniel Konrád.

Česká reprezentantka Kateřina Svitková se do Slavie vrací po čtyřech letech.
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Kateřina Svitková se nemůže dočkat prvního zápasu. Kvůli zraněním toho v poslední době moc neodehrála. „Na svůj start se těším strašně moc, protože soutěžní zápas jsem dlouho nehrála, poločas loni v létě za reprezentaci a celý zápas jsem odehrála ještě rok předtím v srpnu, takže je to už rok a půl. Byla to opravdu dlouhá doba, co jsem odehrála celý zápas, ale neskutečně se na to těším a už odpočítávám dny, kdy to bude,“ popsala pocity reprezentantka.

Návrat domů

Návrat do Slavie pro ni hodně znamená. „Já jsem se vždycky chtěla vrátit do Slavie, vím, že to je můj domov a zažila jsem tady neskutečné chvíle, ať už štěstí, tak i samozřejmě smutku, a to všechno do toho fotbalu patří. Ať se sem kdykoliv vracím, tak se mi to všechno vybaví a doufám, že navážu na to, kde jsem skončila,“ poznamenala Kateřina Svitková, která si hlavně přeje, aby jí vydrželo zdraví.

Sledujete na Instagramu české fotbalistky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články