Slavia na zamrzlém hřišti jen remizovala v Příbrami. Trpišovský navrhuje změnu formátu soutěže

                   

Pražská Slavia na zamrzlém příbramském trávníku teprve potřetí v aktuálním ročníku ztratila body. Po vlastních brankách stoperů Ondřeje Kúdely a Davida Zimy z prvního poločasu jen remizovala se svěřenci Pavla Horvátha 3:3. „Já jsem hlavně rád, že se nikdo v tak náročných podmínkách nezranil. Paradoxem je, že padlo šest gólů, to jsem na takovém terénu nečekal,“ prohlásil na pozápasové tiskové konferenci kouč sešívaných Jindřích Trpišovský.

Gólovou nadílku na trávníku pokrytém bílou jinovatkou odstartoval po dvaceti minutách příbramský obránce Martin Nový, který napálil ránu do stopera červenobílých Davida Zimy s jehož přispěním se míč dokutálel až mezi tři tyče. Radost z vedení vydržela domácím jen čtyři minuty, o vyrovnání se postaral po rohu Stancia Peter Olayinka. Závěr poločasu patřil opět Příbrami, která se bez vlastního přičinění dostala do vedení.

iZdroj fotografie: Reuters
Jindřich Trpišovský (vlevo) s Peterem Olayinkou, který rozhodl utkání proti Leverkusenu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ondřej Kúdela vyslal přihrávku na brankáře Ondřeje Koláře, ten však na špatném terénu podklouzl a svěřenci Pavla Horvátha mohli slavit. „Nejvíc to budu vyčítat terénu, za normálních okolností by Koli nepodklouzl. My jsme se s tím samozřejmě měli vyrovnat a vyvarovat se toho, abychom posílali malé domů na branku. Byla to nešťastná shoda okolností, fotbal ale takové situace přináší,“ prohlásil Trpišovský.

„Terén byl šílený. Všichni jsme to viděli už při příjezdu, že to pro nás nebude nic ideálního, což se bohužel potvrdilo. Vlastními chybami jsme se dostali do nesnází, kdy jsme museli otáčet výsledek,“ komentoval situaci pro slavia.cz sám Kúdela. Sešívaní vyrovnali v 56. minutě, kdy se svou jedenáctou brankou v sezóně prosadil Abdallah Sima. Po faulu Vilotiče na Simu pak rozhodčí nařídil pokutový kop, který Kúdela bez problémů proměnil a poslal Slavii do vedení.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Přesto červenobílý neodjíždějí z Příbrami se třemi body. Z poslední akce utkání se v šesté minutě nastavení prosadil hlavou Radek Voltr a upravil na konečných 3:3. Kouč Trpišovský se po utkání pustil zejména do kritiky podmínek, za jakých bylo utkání odehráno. „Za mě to nemá nic společného s fotbalem, takový terén všechno změní, pro všechny je to škoda, fotbal tím trpí,“ přiznal.

„Obecně je trochu absurdní a měli bychom se zamyslet nad tím, že tady v Česku dlouhodobě hrajeme fotbal v zimních měsících, ale v létě se dva měsíce nehraje. Chtěl bych, aby letní pauza byla minimální, třeba čtrnáct dní, a v zimě se naopak nehrálo. Trpí tím terény i hráči. Nesouvisí to s naší remízou, fotbal je ale produkt, který má mít nějakou kvalitu. Ta ale v takových podmínkách není možná,“ zakončil bývalý kouč Slovanu Liberec nebo Viktorie Žižkov.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla