Slavia na lovu první zimní posily! Za vycházející hvězdu nabízí 25 milionů korun

Pražská Slavia připravuje výrazné zimní posilování. Koho chce trenér sešívaných Jindřich Trpišovský přivést do Edenu?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Schyluje se k dalšímu velkému přestupu do Edenu. Jak jsme informovali v posledním týdnu, pražská Slavia zřejmě bude v zimním přestupovém okně opět získat do svého kádru hned několik nových jmen. Jedním z nich je také teprve dvacetiletý obránce Teplic Štěpán Chaloupek, který patří mezi aktuálně nejzářivější hvězdy soutěže. Zimní transfer mládežnického reprezentanta nyní posvětil také trenér Jindřich Trpišovský.

Lodivod sešívaných v minulém týdnu osobně sledoval zápas mezi Teplicemi a Baníkem Ostrava a dal celému přesunu zelenou. Podle zpráv serveru infotbal.cz dokonce sešívaní podali již dva měsíce před začátkem zimního transferového okna za mladého beka první neformální nabídku. „Na stole je nabídka, která může být ze strany FK Teplice přijata,“ tvrdí zdroje inFotbal.cz s tím, že rozhodnou následující týdny.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Sešívaní údajně za Chaloupka nabízejí na tuzemské poměry vysokou částku. Zdroje serveru infotbal.cz hovoří o částce přesahující 1 milion eur, tedy zhruba 25 milionů korun. Klíčovou položkou jsou však blíže nespecifikovaná procenta z dalšího prodeje, které Slavia rovněž Teplicím nabízí. Severočeši by si tak v případě Chaloupkova kariérního růstu mohli přijít na daleko vyšší částku. Přesto je otazníkem, zda klub na odchod svého nejcennějšího hráče kývne.

Přestup a hostování?

Část vedení teplického klubu totiž není z odchodu odchovance příliš nadšená ani za výše zmiňovanou cenu. „Ne všichni v Teplicích jsou z Chaloupkova potenciálního odchodu nadšení, někteří lidé z vedení klubu by preferovali jeho setrvání. Je potřeba zvážit ale i finanční situaci a nabízenou částku, která pomůže klubové pokladně,“ cituje infotbal.cz s tím, že převážit by mohla ekonomická situace Severočechů.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Ve hře je navíc mimo transfer také okamžité hostování. Chaloupek by tak dohrál rozběhnutou sezónu ve svém mateřském klubu a sešívaní by měli hodnotnou posilu defenzivy pro nový ročník. Jasno o budoucnosti mladého beka by mělo být v rozmezí několika následujících týdnů. Chaloupka však čekají v nadcházejících týdnech jiné povinnosti: Teplice totiž již šestkrát v řadě nevyhrály a propadají se tabulkou.

Měl by Štěpán Chaloupek kývnout na nabídku Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články