Slavia hlásí dva velké návraty. Trenér Trpišovský může oba hráče využít už ve šlágru s Plzní

To bude bitva! Vedoucí Slavia hostí druhou Plzeň. Oplatí sešívaní Viktorii podzimní porážku 0:3? Trenér sešívaných Trpišovský má k ruce dva navrátilce. Nasadí je ve šlágru?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Situace na čele tabulky se po uplynulém kole velmi vyrovnala. Vedoucí Slavia má bod k dobru na Plzeň a dva body na Spartu. Sobotní šlágr, ve kterém sešívaní přivítají Viktorii, bude hrát v boji o titul velkou roli. Lídr má co napravovat i oplácet. V minulém kole červenobílí senzačně prohráli v Českých Budějovicích 0:1. Doma si tak budou chtít udobřit fanoušky a zároveň oplatit Západočechům podzimní porážku 0:3.

Vršovická pevnost

Zatímco na hřištích soupeřů Slavia nečekaně klopýtá, na svém stadionu je bezchybná. Z jedenácti zápasů má 33 bodů při skóre 44:5. Domácí bilance je skvělá, tým si doma věří, pomáhají mu fanoušci, ta energie žene tým dopředu. Chceme navázat na dobré domácí výkony,“ řekl pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Za vítězstvím požene sešívané vyprodaný stadion. Natěšení nejsou ovšem jen fanoušci. Všichni se vždycky těšíme na ty nejdůležitější zápasy, kdy je vyprodáno, kdy je plný stadion. Věříme, že předvedeme dobrý výkon, nadchneme fanoušky a půjdeme si za tím, co chceme,“ pevně věří trenér Slavie.

Co předvede Chorý?

V minulém kole klopýtla i Plzeň. Doma jen remizovala s Olomoucí. Trpišovský ale nehodlá soupeře podcenit. Plzeň je komplexní tým. Jsou hodně silní v soubojích, ve vzduchu i ve standardkách. Využívají typologii Chorého. Je to vyspělý tým se zkušenými hráči, jsou dlouho pohromadě. Bude to o tom najít skulinky, kdy bychom mohli mít převahu a eliminovat soupeře,“ zná silné stránky soupeře trenér, který by měl podepsat ve Slavii novou dvouletou smlouvu.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Hromada nám hodně chyběl, přiznal Trpišovský

Kouče sešívaných těší, že může pro šlágr počítat s dvojicí důležitých hráčů, kteří vracejí po zranění a nemoci.Kuba Hromada už se celý týden připravuje s týmem, chyběl nám hodně. Lukáš Masopust má za sebou těžké období, měl dvoje antibiotika, nemoc se mu vrátila. Jeho návrat byl hodně komplikovaný. Jsme rádi, že trénuje s týmem a je použitelný na část utkání,“ prozradil trenér Trpišovský.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články