Slavia deklasovala Baník. Trenér Trpišovský promluvil o Ondřeji Kolářovi a rekordu

Pražská Slavia zvládla utkání proti Baníku Ostrava a v lize nadále zůstává stoprocentní. Sešívání zvítězili v Edenu 4:0, kouč Jindřich Trpišovský po utkání chválil také brankáře Ondřeje Koláře.

i Zdroj fotografie: Reuters

Slavia byla od úvodu utkání aktivnější a po zásluze šla do vedení. Skóre otevřel po půlhodině hry hlavou Stanislav Tecl, který si naskočil na přímý kop Daniela Samka. O patnáct minut později slavil premiérovi trefu v nejvyšší soutěži sám sedmnáctiletý Samek, který od sebe odpoutal hostující obránce a po zemi přesně zakončil

Baník vstoupil do druhé půle lépe, přesto jeho snahy opět zastavil gól domácích. V 51. minutě propálil Jana Laštůvku Ondřej Lingr a navýšil vedení. Slavia dokázala skórovat i počtvrté. Stoper Ostravy David Lischka fauloval ve vápně a z pokutového kopu si připsal první gól v nové sezóně obránce Ondřej Kúdela. Baník v závěru dohrával o deseti, druhou žlutou kartu si vysloužil Gigli Ndefe.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sešívání tak prodloužili svůj rekord, na ligové půdě totiž neprohráli již padesát utkání v řadě. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského však jeho svěřenci posunutí historického rekordu neřeší. „Vůbec tady to téma neřešíme. Je to krásné, kulaté číslo, ale také asi poslední věc, co teď řešíme,“ prohlásil.

Každý zápas hrajeme o titul nebo body do tabulky, je to hezké zarovnat rekord na padesát, momentálně jsou ale mnohem důležitější věci, než jestli se zaokrouhluje na padesátku nebo jsme na čtyřiceti osmi,“ dodal pětatřicetiletý kouč, jeho naopak potěšil návrat Ondřeje Kúdely, Jana Bořila a čisté konto gólmana Ondřeje Koláře.

iZdroj fotografie: Reuters

Jsem rád za reakci na Ondru Koláře a jeho rozehrávky, hned z první jsme si vytvořili šanci. Každý má v životě těžší období, těší mě, že lidi byli s ním a podpořili ho. Hodně jsme s ním mluvili, často hrál v posledních zápasech na jistotu, nebyli jsme to potom my, nedokázali jsme díky jeho rozehrávce dostat soupeře pod tlak. Celkově na všech hráčích týmu bylo vidět, že zápas bereme se vší vážností. Jsme rádi, že jsme to takhle přesvědčivě zvládli,“ prohlásil.

Podle Trpišovského byl znát i návrat Ondřeje Kúdely i Stanislava Tecla, kteří jsou stěžejní pro organizaci hry. „Bylo to strašně vidět na organizaci hry, jsou to kapitáni, zkušení hráči,“ dodal Trpišovský, který do utkání nasadil poprvé v ročníku i Jana Bořila. „Chtěli jsme si otestovat Bóřovu připravenost, čtrnáct dní tvrdě trénoval, je to kapitán týmu, hrál na něj skvělý, rychlý a dynamický Sor, na Bóřovi ale byla vidět velká chuť. Je navíc vidět, že je zdravý, na EURU ho limitovalo zranění,“ zakončil.

zdroj: slavia.cz, transfermarkt.com