Škriniar otálí v Interu s podepsáním nové smlouvy, zájem mají velkokluby. Kam může v létě zadarmo zamířit?

Slovenský reprezentant Milan Škriniar by již brzy mohl posílit klub z anglické Premier League. V Interu Milán stále nepodepsal novou smlouvu a v létě by se mohl stát volným hráčem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Patří k největším oporám defenzivy milánského Interu a slovenského národního týmu. Přesto by se sedmadvacetiletý stoper Milan Škriniar mohl již brzy stát volným hráčem. Střednímu obránci totiž již v létě končí smlouva a nový kontrakt na San Siru stále nepodepsal. O rodáka ze Žiaru nad Hronom, který v Itálii působí šestým rokem, navíc mají zájem velkokluby z anglické Premier League a úřadující francouzský mistr.

Právě Paris Saint-Germain se snažilo Škriniara získat již v uplynulém letním přestupovém období. Podle zdrojů slovenského deníku Šport bohatý velkoklub po Slovákovi velmi toužil, jenže Inter se navzdory vysoké nabídce rozhodl oporu své defenzivy udržet za každou cenu. „Milan Škriniar je pro nás klíčovým hráčem. Uděláme všechno, co je v našich silách, abychom jej udrželi v mužstvu,“ uvedl dokonce sportovní šéf Interu Giuseppe Marotta.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Francouzský celek však bude mít další šanci v lednu. Škriniar totiž může již půl roku před koncem své stávající smlouvy podepsat kontrakt v jiném celku, do něhož v létě přestoupí jako volný hráč. Tuto variantu se podle zdrojů deníku L’Equipe Paris Saint-Germain již brzy pokusí zrealizovat. Zájem na pokračování slovenského reprezentanta však nezastírá ani Inter Milán, ve hře jsou údajně rovněž Manchester City a Tottenham Hotspurs nebo španělský Real Madrid.

Inter nabídne gigantickou smlouvu

Vedení italského celku přesto nadále spoléhá, že Škriniar kývne na novou vylepšenou nabídku a bude nadále hájit barvy Interu. Klub mu údajně plánuje nabídnout novou smlouvu do roku 2027, v rámci které by si rovně polepšil na svém platu o astronomických 6,5 milionů eur (160 milionů korun). Šlo by o výrazný skok, podle zákulisních spekulací totiž v současné době vydělává Slovák okolo 3,8 milionů eur (93 milionů korun) ročně.

Pokud by tuto nabídku přijal stal by se jedním z nejlépe placených hráčů mužstva spolu s dvojici Lautaro Martínez – Marcelo Brozović. Nad nimi by zůstal už jen nejvíce vydělávající střelec Romelu Lukaku. Sám Škriniar se však k probíhajícím jednáním vyjadřovat nechtěl. „O své smlouvě nikdy nemluvím na veřejnosti. To není to pravé místo pro debatu. Pokud budou nějaké novinky, dozvíte se je ode mě a od nikoho jiného,“ uvedl dříve.

Měl by Škriniar setrvat v Interu Milán?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články