Skotové? Mají obrovskou kvalitu a hrají tvrdě, ví Bořil. Národní tým čeká boj o první místo

Česká reprezentace se naposledy představila v Lize národů s B-týmem. V domácím utkání proti Skotsku před dvěma týdny nastoupila zcela nová sestava, ta však Skotům podlehla 1:2. (zdroj: reuters.com, David W Cerny)

Bitva o první místo čeká český národní tým. Ten se již dnes večer představí ve Skotsku, v případě vítězství se pak dostane na první místo své skupiny v Lize národů. „Bylo by to hezké, sami jsme si toho vědomi. Je jasné, že to nebude jednoduché, ale my chceme první místo a uděláme pro to všechno,“ řekl před utkáním obránce Jan Bořil. Mužstvo navíc kvůli absenci kouče Jaroslava Šilhavého, který má koronavirus, nahradí asistent Jiří Chytrý.

„Jsme jeden tým, takže trenér bude určitě chybět, stejně jako kluci, kteří tady s námi nemohou být,“ naráží Bořil na nejen na absenci Šilhavého, ale i dalších hráčů. „Budeme za ně za všechny bojovat a doufám, že to společně zvládneme,“ věří. „Skotové, ti to mydlí. Když jsem koukal na utkání, které hráli v Olomouci s naším béčkem, tak je vidět, že kvalitu mají obrovskou,“ vrací se k utkání, které Skotové nakonec vyhráli 2:1.

K utkání, které na poslední chvíli poskládaný tým odehrál proti Skotům před měsícem se vrací i dočasný kouč Jiří Chytrý. „To utkání bylo hodně specifické. V kontextu všech těch utkání včetně toho v Olomouci jsou určité věci, které se ve hře skotského týmu opakují. Vidíme, že jsou to určité automatismy, a můžeme očekávat, že se objeví i ve středu,“ řekl pro repre.fotbal.cz. „Doufám, že Skotové teď poznají pravou sílu naší reprezentace a oplatíme jim to,“ doplnil ho Vladimír Coufal.

„Jsou houževnatí a tvrdí, takže v osobních soubojích to bude docela fuška, ale věřím, že se s tím popasujeme a doufám, že vyhrajeme,“ přiznal Bořil. „Dneska ta doba není lehká a my to víme a bavíme se o tom. Ale pak na tom hřišti se semkneme a jde to vidět, že táhneme za jeden provaz a sbíráme body,“ zakončuje.

David Pavelka při utkání Ligy národů UEFA proti Ukrajině. (zdroj: reuters.com/ Gleb Garanich)

Skotové, kteří naposledy porazili v Lize národů Slovensko, se však budou muset obeít bez největší hvězdy. Kapitán jejich národního týmu Andy Robertson z Liverpoolu totiž kvůli žlutým kartám nesmí nastoupit. I čeští reprezentanti však mají na čem stavět – o této reprezentační pauze porazili v přípravném utkání Kypr, poradili si i v utkání Ligy národů proti Izraeli.