Šilhavý po vítězství nad Běloruskem promluvil o neproduktivitě i nasazení Hložka – SportyŽivě

Šilhavý po vítězství nad Běloruskem promluvil o neproduktivitě i nasazení Hložka

Česká reprezentace sice zvítězila proti Bělorusku, avšak dlouho doplácela na neproduktivitu. Utkání rozhodnul jediným gólem již ve 34. minutě Antonín Barák.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Povinné tři body, které se od nás čekaly. Viděli jste sami, že to nebylo úplně jednoduché. Naše obléhání soupeře nevedlo ke kýženým brankám, zaplaťpánbůh, že tam spadla jedna povedená střela od Tondy Baráka. Byla chyba, že jsme nepřidali druhou branku. Pak by to skončilo vyšším rozdílem,“ prohlásil po utkání trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý, jehož svěřenci si v utkání připsali více než dvě desítky střel.
Šilhavý připouští, že největší absencí byl kanonýr Patrik Schick, který nehrál vinou disciplinárního trestu a jehož důraz ve vápně by mohl vést k dalším brankám. „Víme, jaký je Patrik útočník. Dokázal to na Euru. Byli bychom rádi, aby tu byl, ale musíme si s tím prostě poradit. Byli jsme bez pěti hráčů základní sestavy, nebylo to úplně ideální. Navíc proti soupeři, který bránil, takže jsme museli dobývat. Celý zápas byl o tom. Chyběl tomu ten druhý gól,“ ví Šilhavý.


iZdroj fotografie: Reuters

„Snažili jsme se celý zápas hrát dopředu, dávali jsme tam ofenzivní hráče. Měli jsme spoustu centrů, ale dávali jsme je pozdě. Chyběl moment překvapení. V pokutovém území jsme byli málo agresivní, nepředvídali jsme, že to tam lítalo po malém vápně, kolem čáry,“ dodal na tiskové konferenci Šilhavý, který do utkání nasadil i teprve devatenáctiletého Adama Hložka.

Podílel se na gólu, ale pravá strana byla aktivnější než levá. Nemyslím si, že pro Adama je levá strana něco nového, ve Spartě tam odehrál spousty zápasů. Jsme rádi, že se dostával i ve druhém poločase do šancí, snažil se jeden na jednoho. Odehrál standardní výkon, byť věříme, že další výkony budou ještě lepší,“ uvedl s tím, že nyní se jeho svěřenci musí naplno koncentrovat na nedělní klání proti Belgii.

„Bylo to čtvrté utkání ve skupině, a kdybychom nevyhráli, už by to bylo špatné. Takhle pořád žijeme. Šlo o to, abychom šli na silnou Belgii po vítězném utkání. Je příjemnější jet do Belgie s tříbodovým ziskem,“ pokračuje a dodává, že v Bruselu čeká české reprezentanty soupeř na jiné úrovni. „Bude to úplně jiný soupeř, asi se to otočí v tom, co jsme předváděli tady my v Ostravě. Není to ideální dát dohromady součinnost hráčů takhle narychlo, ale pokusíme se navázat na ten náš domácí zápas s nimi,” zakončil Šilhavý.

zdroj: Tisková konference České fotbalové reprezentace

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 198 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace