Sigmu Olomouc čeká start jarní části sezóny. Co se podle vedení klubu zatím ideálně nedaří?

Olomoucká Sigma již dnes započne jarní část letošní sezóny. Kouč Václav Jílek promluvil o posílení kádru a cílech pro druhou část ročníku.

i Zdroj fotografie: Tadeáš Bednarz, CC BY-SA 4.0
                   

Desátá příčka, dvaadvacet bodů a čtyřbodová ztráta na elitní nadstavbovou skupinu. Olomoucká Sigma má za sebou rozporuplnou podzimní část, kterou se bude snažit vylepšit na jaře. Hanácký klub chce těžit zejména z návratu dlouhodobě zraněných hráčů, které doplnila nová posila v podobě navrátilce Jana Navrátila. „Důležité je, že pracujeme se všemi hráči, marodi se vracejí,“ nastínil na tiskové konferenci trenér Václav Jílek.

Sice nám vypadl pro generálku Lukáš Greššák, ale nejsou to fatální problémy, které by hráče vyřadily na delší dobu. Je tu předpoklad, že budeme mít z čeho vybírat, což na podzim vždycky nebylo,“ doplnil s tím, že se na trávníky postupně vrací David Vaněček, Jakub Yunis nebo Martin Hála. Primárním cílem však podle Jílka musí být vyšší náskok nad nadstavbovou skupinou o záchranu. Na jedenáctý Zlín má Olomouc náskok tři body.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

V první řadě bychom chtěli co nejrychleji opustit místa, která jsou blízko spodní skupině. Budeme se snažit bodovat, i když úvod z pohledu losu nemáme jednoduchý. Vybírat si ale člověk nemůže. Potřebujeme získat odstup a tím pádem i sebevědomí, abychom se mohli posouvat se do horních pater tabulky,“ nastiňuje Jílek. „Ideální scénář by byl dostat se do šestky, ale takhle daleko se zatím nedíváme,“ pokračuje.

Chceme se vyhnout průvanu, zdůrazňuje Minář

Víme, že nemáme daleko nahoru, ale zároveň jsme blízko i k tomu spodku. Proto se v první fázi díváme spíš na to, abychom se dostali do klidného středu,“ dodal zkušený stratég, který dříve vedl také pražskou Spartu. Právě proto se klub rozhodnul v tomto přestupovém okně zvolit strategii udržení stávajících opor. „Chceme se vyhnout velkému průvanu v kádru,“ nastiňuje šéf klubu Ladislav Minář.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Alfou a omegou je uzdravení hráčů, což se nám nedaří dle našich představ. Kádr byl rozšířen vzhledem ke koronavirové situaci. Na podzim jsme s tím měli špatnou zkušenost. Jednou jsme museli nastoupit bez stoperů, jindy zase bez útočníků. Potřebujeme, aby se naši hráči uzdravili, protože to by měly být naše největší posily,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články