Sigma Olomouc hlásí posily na poslední chvíli. Na Hanou míří slovenský reprezentant i Afričan

                   

Olomoucká Sigma po prohře nad pražskou Spartou na poslední chvíli posiluje. Kádr vedený zkušeným lodivodem Radoslavem Látalem vyztuží hned trojice nových příchodů. Na Hané bude do konce jarní části hostovat slovenský reprezentant Jaroslav Mihalík, Sigma získala i talentovaného dvacetiletého útočníka Patrika Slaměnu nebo afrického záložníka Jeana Luca Assoubra, který má zkušenosti i s Evropskou ligou.

Nejzvučnější zimní posilou oznámenou sportovní ředitel Ladislavem Minářem je jednoznačně slovenský reprezentant, který je kmenovým hráčem Cracovie Krakow Jaroslav Mihalík. „Po odchodu Šimona Falty a zranění Jáchyma Šípa jsme cítili potřebu přivést krajního záložníka. Jaroslav přichází na hostování do konce sezóny. Je to stále perspektivní hráč a slovenský reprezentant. V Olomouci bude zároveň bojovat o konečnou nominaci na EURO,“ prohlásil pro klubový web Minář.

Šestadvacetiletý Slovák má s českou nejvyšší soutěží již krátkou, ale úspěšnou zkušenost. Rok 2016 strávil v kádru pražské Slavie, v jejíchž barvách odehrál celkem 20 utkání a i přesto, že v zimě odešel do Polska, je jeho jméno podepsáno pod mistrovským titulem.

Další posilou je mládežnický reprezentant Patrik Slaměna, který na Hané podepsal čtyřletou smlouvu. „Přivádíme mladého perspektivního hráče, který má zkušenosti z mládežnických reprezentací. Věříme, že se v našem týmu brzy adaptuje a ukáže svůj potenciál,“ řekl na adresu dvacetiletého útočníka pro sksigmaolomouc.cz Minář.

Sám Slaměna, který má na svém kontě i třináct startů v nejvyšší soutěži za Zlín se na přesun na Hanou těší. „Jsem rád, že příchod do Sigmy Olomouc vyšel už teď v zimě. Přicházím do většího klubu s výborným zázemím a tradicí, což mi dodává energii a motivaci do práce. Těším se na další část své kariéry a jsem rád, že se bude rozvíjet právě v Olomouci,“ prohlásil pro klubový web.

Pomůže i africký záložník

Oficiálně zaregistrován jako posila je i osmadvacetiletý záložník z Pobřeží slonoviny Jean Luc. Ten byl bez angažmá od července, po svém konci v kyperské Larisse. Assoubre má za sebou i angažmá v jiném kyperském klubu – Larnace, se kterou si zahrál i základní skupinu Evropské ligy. Působil i ve Španělsku, kde oblékal dres druholigového Gimnàstic de Tarragona.

Sigma je aktuálně na deváté pozici, v posledních deseti kolech se jí však příliš nedařilo. Po sérii pěti utkání, zakončených výsledkem 1:1, dokázala na jaře bodovat jen v Mladé Boleslavi a Opavě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Škoda Felicie 4×4² počesku. S domácím teréňákem vyjel na silnici, rovnou do spárů policie
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„K zemi půjdou jako kachny“, nové rychlopalné dělo je zabijákem stíhaček, dronů i plavidel. Doplní ho nezastavitelná raketa
Události247.cz
Události247.cz
Putin je v paralýze: Bojí se stále víc o svůj život. Nové důkazy přibývají
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč královské ženy odpradávna musely rodit před velkým davem lidí: Některé kvůli tomu málem přišly o život