Sezónu ve Viktorii Plzeň nedohrají zkušení obránci ani rychlonohý záložník

Radim Řezník v dresu Viktorie Plzeň. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Už za týden začíná pro klub ze Štruncových sadů jasní část nejvyšší soutěže, postrádat však bude hned trojici zkušených hráčů. Formou hostování do konce sezóny odchází z klubu jednatřicetiletý pravý obránce Radim Řezník, který vůbec poprvé v kariéře okusí jiný dres než Baníku Ostrava a Plzně. Viktoriány na čas opustí i stoper Luděk Pernica a kouč Adrián Guľa na jaře nemůže počítat ani s chorvatským záložníkem Marko Alvirem.

„Před startem jarní částí sezony jsme se rozhodli pro zúžení velmi širokého kádru, který máme aktuálně k dispozici. Se všemi třemi hráči jsme se domluvili, že stráví zbytek sezony v jiných klubech, aby měli dostatečné zápasové vytížení,“ prozradil pro fcviktoria.cz generální manažer klubu Adolf Šádek. Všichni tři hráči by se však měli zpět na Štruncovy sady podívat opět v létě.

Kouč Plzně Adrián Guľa. (Кирилл Крыжановский, wikimedia.org)

„Radimovi, Markovi i Luďkovi přeji, aby se jim jaro vydařilo, a aby se stali oporami svých týmů,“ dodal Šádek. Viktorii se v letošním ročníku takřka vůbec nedaří. Po vypadnutí z předkol Ligy mistrů i Evropské ligy na pohárovou Evropu nedosáhla, navíc ji mohou tížit i ztráty v lize. Ze čtrnácti utkání dokázala zvítězit jen šestkrát, o to víc ji mohou prohry proti Teplicím, Zlínu nebo Karviné mrzet.

I proto bylo jasné, že kouč Adrián Guľa musí sáhnout ke zúžení kádru a to i přesto, že Viktoriány čeká dlouhý závěr sezóny. Šestadvacetietý Chorvat Marko Alvir, který na západ Čech přišel teprve před rokem jako volný hráč ze Slavie, zamíří do českobudějovického Dynama. Zachraňovat prvoligovou příslušnost bude hlavním cílem brněnského odchovance Luďka Pernici, který stráví nadcházející půlrok právě ve Zbrojovce.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Jsem rád, že to takhle dopadlo. Od začátku jsem návrat do Brna preferoval jako hlavní možnost. Vracím se s jasným cílem pomoci klubu k záchraně,“ prohlásil Pernica pro fczbrno.cz. „Perňa je v rámci soutěženadstandardní hráč, navíc je to kluk se vztahem ke klubu a k městu. Mám z toho velkou radost. V Brně nastartoval kariéru, nasbíral velké zkušenosti v těžkých zápasech a věřím, že nám teď hodně pomůže. A to nejen obranné fázi, ale i v kabině,“ věří nový kouč Zbrojovky Richard Dostálek.

Řezník je jeden z nejkvalitnějších obránců, tvrdí agent

Vůbec poprvé odchází na hostování i člen zlaté éry Plzně, který má na kontě čtyři z pěti mistrovských titulů západočeského klubu Radim Řezník. Jednatřicetiletý pravý obránce byl takřka vytlačen ze základní sestavy dobrými výkony Milana Havla a bývalý reprezentant tak stráví jarní část pod Karlem Jarolímem v Mladé Boleslavi.

„Radim se dlouhodobě řadí mezi nejkvalitnější krajní obránce české nejvyšší soutěže, bezmála dvě stě startů v dresu Plzně je toho jasným důkazem. V jedenatřiceti letech je navíc nadále v nejlepším fotbalovém věku. Hledali jsme tým, ve kterém by se uplatnily Radimovy kvality i zkušenosti. Hostování v Mladé Boleslavi je v současné chvíli ideálním řešením pro všechny účastněné strany,“ řekl pro fkmb.cz hráčův agent Viktor Kolář.