Sestupující Dukla rozpouští neúspěšný kádr

i Foto: fkdukla.cz
                   

Pokud bychom měli jasně měly určit jeden z klubů Fortuna ligy, který se po celou sezónu trápil a nepředvedl v podstatě vůbec nic hodné pochvaly, určitě bychom jako první zmínili Duklu Praha. Ta představovala zřejmě to největší zklamání, jelikož i přes ne úplně slabou sestavu skončila poslední s propastnou ztrátou deseti bodů na Karvinou a od první Slavie jí dělilo dokonce neskutečných 61 bodů! Beznadějné výsledky, po kterých přišel zcela zasloužený trest v podobě sestupu do nižší soutěže. Vedení klubu se okamžitě rozhodlo jednat a bezprostředně po skončení soutěže se rozloučilo hned s pěti fotbalisty. Není vyloučeno, že změny potkají také realizační tým. Kdo tedy momentálně hledá nové působiště?

Branislav Miloševič

Možná jsou někteří z těch mála příznivců Dukly, jež bychom z hlediska návštěvnosti na domácích zápasech spočítali pomocí prstů jedné ruky, překvapeni, že prvním oznámeným jménem je kapitán Branislav Miloševič. Na druhou stranu však musíme bez okolků přiznat, že jeho vedení spoluhráčů na hřišti za moc nestálo. Rodák ze Srbska, jehož k fotbalu přivedl otec Dušan, který byl taktéž fotbalistou a trenérem, nasbíral pouze tři branky a stejný počet žlutých karet.

Ačkoli je obráncem, od něhož se góly příliš nečekají, ani zabránit jim se mu dvakrát nedařilo. Obrana pustila za svá záda hned 72 střeleckých pokusů soupeře. Duklu v tomto směru o jednu branku předběhla jen Příbram. S touto vizitkou bychom se divili, kdyby o Miloševiče v české nejvyšší lize vůbec někdo stál.

Ivan Ostojič a Michal Bezpalec

Jména těchto dvou obránců jasně vystihují jejich letošní formu. Prvně jmenovaný na hřišti působil laxně a většinu zápasů jenom tak „odchodil“, ten druhý zas vypadal, že se do míče nedokáže pořádně trefit. Při pohledu na počet obdržených gólů se asi nikdo nemůže divit, když se vedení Dukly zbavuje téměř kompletních zadních řad, které v letošní sezóně tolik hořely. Bezpalcovi byla nakonec přeci jen nabídnuta nová smlouva, ale on ji téměř okamžitě odmítl.

Marek Hanousek

Sedmadvacetiletý záložník a odchovanec pražské Slavie měl před sebou poměrně slibně rozjetou kariéru. Málem se mu dokonce podařilo prosadit do sestavy Viktorie Plzeň, která se už v té době řadila mezi české velikány. Nakonec ovšem neuspěl a proto jej koupila právě Dukla, v níž na předchozí výkony navázat nedokázal. Popravdě možná ani nemohl, jelikož si na hřišti neměl s kým ťuknout. Neměl šance se prosadit ani střelecky, nedostal prakticky žádný prostor. Kvůli tomu všemu nevstřelil v uplynulém ročníku ani branku, připsal si pouze jednu gólovou asistenci. Doufejme, že se ve Fortuna lize ještě objeví, ale již v dresu jiného celku.

Uroš Djuranovič

Pětadvacetiletý fotbalista z Černé hory zažil první zahraniční angažmá v kariéře a zrovna podle představ mu určitě nevyšlo. Za Duklu nastřílel šest branek, ale vedení od něj zřejmě očekávalo více. I proto jej po skončení smlouvy nehodlalo podepsat na sezónu následující a poslala ho na jeho fotbalové cestě o krok dál.

Foto: fkdukla.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články