Sešívaní v krizi. Slavia opět ztratila body, kouč Trpišovský vysvětloval příčinu

Čtvrtou ztrátu v posledních pěti utkáních si připsala pražská Slavia. Sešívaní v Českých Budějovicích po čtrnácti minutách prohrávali již o dvě branky, nakonec berou bod.

i Zdroj fotografie: Reuters

Pražská Slavia musí sčítat další ztrátu. Po čtvrteční porážce v izraelské Haifě nedokázala zvítězit ani v Českých Budějovicích. Dynamo úřadujícího českého šampiona zaskočilo již po deseti minutách hry, kdy centr Ondřeje Mihálika dokázal zužitkovat Patrik Brandner. O pouhé čtyři minuty později Jihočeši vedli již o dvě branky, hlavou se prosadil stoper Lukáš Havel.

Opaření hosté se dostali do tlaku až v závěru první půle, přesto nedokázali ještě před pauzou snížit. Gólová radost červenobílých se objevila až v 52. minutě, kdy po faulu Havla proměnil nabídnutý pokutový kop nigérijský útočník Peter Olayinka. O chvíli později bylo vyrovnáno. V 59. minutě se po jednoduché akci prosadil kanonýr Jan Kuchta a vymazal dvoubrankový náskok domácích.

iZdroj fotografie: Reuters

Přesto Slavia nedokázala obrat dokonat. Střely Schranze a Kuchty mezi tři tyče nezamířily, sešívaným nepomohlo ani oslabení Dynama deset minut před koncem. Po tvrdém faulu totiž ukázal rozhodčí Jan Machálek domácímu obránci Lukáši Skovajsovi červený kartónek. Červenobílí tak opět ztratili body, naopak České Budějovice počtvrté v řadě neprohrály. Příčiny aktuální krize sešívaných analyzoval po zápase kouč Jindřich Trpišovský.

Nechci říkat, že máme smůlu, prohlásil Trpišovský

Kdybychom to měli říct zjednodušeně, tak první příčina je taková, že z první situace inkasujeme. Ale po naší chybě, nechci říkat, že máme smůlu. Vždycky do toho soupeře pustíme,“ dodává Trpišovský s tím, že se jeho svěřencům nedaří proměňovat první výrazné šance utkání. „To psychice týmu a některých hráčů nepomáhá, zvlášť když ty situace dobře nevyřeší,“ ví zkušený kouč.

Podle Trpišovského je právě neproměňování vyložených šancí největším problémem jeho mužstva. „První gól jsme dali z penalty a z více než desítky dobrých gólových šancí jsme dali jediný gól ze hry. Je to smutné a taky je to důvod, proč jsme nedokázali vyhrát. Pro mě to je velká ztráta bodů, protože i přesto, že jsme prohrávali 0:2 a měli jsme proti sobě velice dobře organizovaného soupeře, tak jsme ten zápas mohli a měli vyhrát,“ zakončil.

V prvním poločase se nám taky nedaří, aby všichni hráči podali alespoň nadprůměrný výkon, neříkám vynikající. To je proti soupeřům, kteří proti nám hrají s plným nasazením, málo, a stojí nás to výkony ve druhém poločase. Opakuje se, že do zápasu dobře vstoupíme, pak přijde moment, který náš výkon srazí dolů, a po poločase to jde zase nahoru. Ale vždycky honíme výsledkově nepříznivý vývoj,“ smutnil Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha, Livesport