Sešívaní poprvé v ligovém ročníku ztratili body. Trenér Trpišovský volá po potrestání tvrdých zákroků

Pražská Slavia poprvé v ligovém ročníku ztratila body. Sešívaní v Karviné sice zvládli otočit vývoj utkání a dostat se do vedení, ale o konečném výsledku 3:3 rozhodnul v nastavení domácí Kacper Zych.

i Zdroj fotografie: Reuters

Skóre otevřel ve 27. minutě domácí Michal Papadopulos, který sám před Kolářem nezaváhal. Karviná se z vedení radovala jen osm minut. Ubong Ekpai našel před bránou volného Ivana Schranze, který se před prázdnou bránou nemýlil. Slavia se dokázala dostat do vedení ještě před poločasovou pauzou. Ma roh Daniela Samka si naskočil Taras Kačaraba a poslal svou ránu za záda domácího brankáře Bolka.

V 56. minutě bylo opět vyrovnáno. Hostující obrana nedokázala odstavit Eduarda Santose, který přesným pasem vybídnul ke skórování Antonína Svobodu. Po osmi minutách se opět měnilo skóre, odražený míč si našel Ibrahim Traoré a osamocený poslal sešívané podruhé v utkání do vedení. Karviná dokázala vyrovnat až v nastavení, kdy se po zpracování Dramého ocitnul sám před bránou Kacper Zych a důraznou ranou získal svému mužstvu bod.

iZdroj fotografie: Reuters

„Šest gólů, hodně šancí. Na druhou stranu asi deset zákroků, které do fotbalu nepatří. Velký boj, dobrý fotbal a podívaná pro lidi, představoval bych si ale méně faulů a plynulejší hru. Remíza je zasloužená, na víc jsme neměli, dvakrát jsme ale vedli a měli jsme tak zápas dohrát. Za mě panuje zklamání,“prohlásil po utkání kouč sešívaných Jindřich Trpišovský, kterému se nelíbila řada hraničních zákroků domácích fotbalistů.

Počítám s tím, že soupeř bude hrát tvrdě, je ale důležité, aby bylo chráněné zdraví hráčů, což v Karviné neplatilo. Viděli jsme to ve čtvrtek na Legii, za první zákrok ve třetí minutě červená. V utkání s Karvinou jich bylo takových více, je mi jedno, na které je to straně. Musíme technickým hráčům dovolit hrát fotbal, chci vidět góly, centry, kličky, průniky a ofenzivní akce. Jsou věci, které to narušují, k fotbalu sice patří, musí ale být náležitě potrestané,“ dodal Trpišovský.

Přesto si podle nej Karviná bod zasloužila. „Domácí hráli výborně a minimálně bod si zasloužili, k vítězství měli i blíže. Předvedli velice dobré individuální výkony, čistého času se ale hrálo málo, bylo spousta přerušení kvůli střídání, ošetřování nebo kontrole videa. Odhadem se v druhé půli hrálo tak dvacet šest minut čistého času. Kdyby se hrálo plynule nahoru dolů, je otázka, jak by na tom Karviná fyzicky byla,“ zakončil.

zdroj: slavia.cz, onlajny.com, transfermarkt.com