Sešívaní podali odvolání proti trestu pro Simu, kterého vyloučili v zápasu s Opavou

                   

Pražská Slavia se odvolala proti dvouzápasovému trestu záložníka Abdallaha Simu. Trest dostal za vyloučení ve 24. kole první ligy s Opavou.

Fotbalový klub Slavia Praha se odvolal proti trestu pro senegalského kanonýra Abdallaha Simu. Dvouzápasový trest mu byl udělen za vyloučení ve 24. kole první ligy v zápase proti Opavě. Devatenáctiletý ofenzivní záložník má po rozhodnutí disciplinární komise Ligové fotbalové asociace přijít o venkovní zápas proti Brnu a také o derby v Edenu proti Spartě. Sima o odvolání informoval na svých sociálních sítích.

Abdallah Sima byl minulý víkend vyloučen ve 22. minutě zápasu s Opavou poté, co mimo vápno ostrým šlapákem trefil soupeřova brankáře Tomáše Digaňu. Sudí nejprve ofenzivnímu záložníkovi udělil žlutou kartu a po zásahu videorozhodčího a přezkoumání celé situace ho vyloučil. Slavia zápas vyhrála 4:0.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozhodčí vyhodnotili Simův zákrok na gólmana jako surovou hru za použití nepřiměřené síly, při které došlo k ohrožení zdraví soupeře. Komise rozhodčích verdikt akceptovala. Abdallah Sima patří k hlavním hráčům Slavie. Trenér Sešívaných Jindřich Trpišovský ho přidal do A-týmu teprve na podzim. Tento talentovaný záložník však od té doby už stihl nasbírat v lize 11 gólů.

Dalším úspěchem pro tohoto mladého talentu je, že se dělí se o pozici druhého nejlepšího kanonýra soutěže za vedoucím spoluhráčem Janem Kuchtou. V prosincovém zápase se Spartou dokázal dvakrát překonat sparťanského brankáře a přispět tak k výhře Slavie 3:0. Sešívaní nyní doufají, že odvolání bude vyslyšeno a Sima se plně zapojí do plánovaných zápasů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články