Sešívané nákupy nekončí: Slavia vábí dalšího důrazného útočníka

Letní posilování pražské Slavie nekončí. Sešívaný dres by v nadcházejících dnech mohl obléci další důrazný útočník. O koho má trenér Jindřich Trpišovský zájem?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Enkláva útočníků pražské Slavie by se mohla nadále rozrůstat. Kádr trenéra Jindřicha Trpišovského v létě posílil dvaadvacetiletý střelec Muhamed Tijani z Baníku Ostrava za třicet milionů liber. K mužstvu se připojil také kanonýr Sigmy Olomouc Mojmír Chytil, který již v zimě přestoupil do Edenu za zhruba poloviční částku. Podle zdrojů serveru InFotbal je přesto ve hře příchod další posily na hrot útoku.

Sešívaní přitom mají právě na hrotu útoku značný přetlak. Mimo Tijaniho a Chytila totiž má trenér Jindřich Trpišovský k dispozici také Stanislava Tecla, Micka Van Burena, Václava Jurečku a mladého Matěje Juráska. Je proto otazníkem, zda červenobílí aktuálně nehledají náhradu za možný odchod jednoho z nich. Dlouhodobě se spekuluje o přestupu Matěje Juráska, což potvrdil také šéf klubu Jaroslav Tvrdík. Výrazný zájem byl také o Václava Jurečku.

iZdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice

Právě proto zřejmě vedení pražské Slavie vábí dalšího útočníka. Tím by podle serveru InFotbal měl být dvaadvacetiletý nigerijský střelec Quadri Adediran, který aktuálně působí v Dynamu České Budějovice. Bývalý hráč maltského San Gwannu nebo pražské Dukly by typologicky pasoval do ofenzivního stylu, který sešívaní v posledních týdnech praktikují. Jde totiž o vysokého, statného a důrazného útočníka herně podobného Muhamedu Tijanimu.

Dynamo žádá 24 milionů korun

Červenobílí údajně v posledních týdnech telefonicky sondovali podmínky potenciálního přestupu. Sám střelec má navíc o přesun z aktuálně posledního týmu tabulky výrazný zájem. Problémem by však mohla být vysoká přestupová částka. Dynamo totiž žádá za jednoho ze svých důležitých hráčů bezmála milion eur, tedy přibližně 24 milionů korun. Slavia je ochotna nabídnout jen výrazně nižší částku, ve hře je tak i možná hráčská kompenzace.

  Celému přesunu navíc napomáhá i fakt, že České Budějovice musí před koncem přestupového období posilovat. Svěřenci trenéra Tomáše Zápotočného ve čtyřech utkáních inkasovali hned sedmnáctkrát a ve zbytku ročníku je zřejmě čekají záchranářské boje. Odchod Adediran by tak mohl Jihočechům pomoci. Formou hráčské kompenzace či hostování by tak mohl do klubu zamířit nevyužívaný Petr Hronek, Ubong Ekpai či Maksym Talovjerov.

  Dvaadvacetiletý Adediran dosud odehrál za Dynamo dvě desítky utkání, v nichž vstřelil čtyři branky. V uplynulých dvou utkáních vždy nastoupil k pětačtyřiceti minutám, gól nevsítil.  

  Měla by Slavia získat dalšího útočníka?

  Diskuze Vstoupit do diskuze
  116 lidí právě čte
  Autor článku

  Tobiáš Cimrman

  Zobrazit další články