Šéf Sparty Rosický otevřeně: Španělé sledují několik našich hráčů. Koho měl na mysli?

Pražskou Spartu by již brzy mohlo opustit hned několik výrazných jmen. Okolo kterých jmen krouží evropské velkokluby v čele se španělskou Sevillou?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Skvělá forma, vedoucí příčka tabulky a solidní výkony v evropských pohárech. Pražská Sparta pod trenérem Brianem Priskem prožívá úspěšný podzim a útočí na obhajobu mistrovského titulu. Celek z Letné přesto bude mít v zimním přestupovém okně náročný úkol v podobě udržení nejvýraznějších opor mužstva ve svém kádru. Po kom touží zahraniční velkokluby nejvíce a jaký přesun je na spadnutí?

Nejvýraznějším prodejním artiklem je podle serveru infotbal.cz kapitán Sparty Ladislav Krejčí, o nějž se evropské kluby zajímaly již v minulosti. Španělský server Relevo před časem spekuloval o tom, že okolo českého reprezentanta krouží hned trojice klubů hrajících La Ligu. Po jedné z nejvýraznějších postav celé tuzemské ligové soutěže prý touží zejména Sevilla, Girona a Real Betis, s nímž se Sparta již utkala v Evropské lize. Zájem prvního jmenovaného klubu nyní nepřímo potvrdil také sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Rosický ve studiu Premier Sport 2 před utkáním Ligy mistrů mezi Sevillou a Arsenalem přiznal, že Sparta je s vedením španělského klubu v častém kontaktu. Šéf českého celku rovněž potvrdil, že jak bývalý sportovní ředitel Sevilly Monchi, tak současný šéf klubu Victor Orta se zajímají o hráče z pražské Letné. „S oběma se známe dobře. Monchi sledoval Adama Hložka. S Victorem Ortou jsme taky v kontaktu. Sleduje pár hráčů od nás,“ uvedl.

Vyhraje zájemce z Německa?

O Krejčího se však na přestupovém trhu zřejmě strhne výraznější boj. Mladého stopera či defenzivního záložníka se totiž v létě pokoušel ulovit jeden z celků hrajících německou Bundesligu. Jak jsme již dříve informovali, ke konkrétní nabídce však nedošlo. Sparta totiž žádala za svého kapitána astronomickou sumu. „V zákulisí se ke mně doneslo, že Sparta, respektive její majitel Daniel Křetínský dal na Krejčího hned na začátku léta cenovku třicet milionů euro (736 milionů korun pozn. red.),“ nastínil Jan Vacek v podcastu Kudy běží zajíc. V létě by se situace mohla změnit.

Sparťanský kapitán ale není jediným hráčem, který upoutal svými výkony zahraniční zájemce. Ve hře je odchod talentovaného stopera Adama Vitíka, který je ve dvaceti letech jedním z největších talentů českého fotbalu. Evropské kluby bedlivě sledují také letní posilu z Toulouse Veljka Birmančeviće, jenž na startu ročníku září. Pozornosti neušel ani Matěj Ryneš, Adam Karabec nebo Filip Panák.

Má Ladislav Krejčí na to, aby hrál v jednom z evropských velkoklubů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články