Šéf Slavie Tvrdík vysvětlil přestupovou strategii sešívaných. Proč do Edenu nebudou přicházet starší hráči?

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík otevřeně promluvil o nové přestupové strategii sešívaných, která se týká omezení přestupů zkušenějších hráčů do Edenu.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík promluvil o nové strategii sešívaných, která se týká úpravy přestupové politiky. Červenobílí budou nově cílit pouze na hráče mladší třiadvaceti let, kteří jsou podle něj v současné době ideálním fotbalovým produktem. „Tím je hráč ve věku 22 let, který má za sebou zkušenosti z české ligy a z mezinárodních soutěží,“ prohlásil pro AREA114.

Kdybych se podívali na fotbal jako na fabriku – a my také chtíc nechtíc musíme částečně žít z prodeje hráčů – tak to je něco po čem je ta poptávka,“ pokračuje. „Proto je to hlavní zadání pro skauting a pro naše trenéry, kteří jsou skvělí ve vyhrávání titulů a umí zlepšovat hráče. Chceme využít jejich schopností,“ míní Tvrdík, podle kterého červenobílí musí v nadcházejících letech více myslet na ekonomickou stránku věci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Musíme z něčeho žít, protože český fotbal padá v koeficientu, příležitosti příjmů z Evropy se vzdalují, takže se musíme v danou chvíli dívat na hráče jako na prodejní artikl,“ doplňuje. Druhou stranou je podle něj také stárnutí důležitých opor kádru. „Je potřeba si uvědomit, že ty naši legendární pilířoví hráči stárnou. Kúdela se blíží pomalu odchodu do důchodu, bude mu 35,“ uvědomuje si Tvrdík.

Starší hráči budou učit mladé, přeje si Tvrdík

Receptem pro budoucnost jsou tak podle něj přestupy v intencích Davida Zimy. „Chceme získávat hráče tohoto parametru. Myslím, že ten tým je dneska dostatečně zkušený a musí být vždycky tvořen staršími zkušenými fotbalisty. My jsme si vědomi, že tam vždycky budou starší hráči, kteří budou učit ty mladé,“ doplňuje s tím, že nikdy nebylo na stole vyražení zkušených hráčů z kádru.

iZdroj fotografie: Reuters

Nejsme starý tým, ale stárneme a je nejvyšší čas začít s nějakou generační obměnou. Když dneska uvažujeme získání dvou nebo třech hráčů, tak všichni jsou v těch věkových kategoriích a jsou mladí a perspektivní,“ doplňuje Tvrdík s tím, že rozhodnutí není kategorické. „Samozřejmě nevylučujeme, že když bude mimořádně talentovaný hráč, kterého všichni chceme, potřebujeme a bude to hvězda, tak si ho vezmeme i v pozdějším věku,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní