Šéf Slavie Tvrdík otevřeně promluvil o své léčbě. Co vzkázal fanouškům sešívaných?

Patří mezi nejvýraznější tváře vzestupu pražské Slavie v posledních letech, přesto se v hledišti objevoval v uplynulých týdnech jen zřídkakdy. Šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík nyní otevřeně promluvil o své nemoci.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

První kolo svojí soukromé Ligy mistrů jsem vyhrál,“ přiznal na své Twitteru šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík. Ten se od jara potýká se zákeřnou nemocí, o které nyní otevřeně promluvil v rozhovoru pro AREA 114. „Mám za sebou mnohaměsíční léčbu. Podrobil jsem se operaci, podrobil jsem se onkologické léčbě. Moc jsem toho poslední dva dny nenaspal a jsem nesmírně šťastný, že léčba byla v této etapě úspěšná,“ uvedl předseda představenstva sešívaných.

Jeho boj s těžkým onemocněním však nekončí. „Onkologickým pacientem dál zůstávám, budu chodit co tři týdny na specializovaná vyšetření ještě mnoho dalších let. Potýkám se s následky radioterapie krku a obličeje, je to stále dost nepříjemné a mírně bolestivé. Ale pokud by tento stav setrval tak tomu říkám taková daň za život a už se dá vydržet,“ doplnil s tím, že výraznou zásluhu na jeho současném stavu má také české zdravotnictví.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Chtěl bych poděkovat všem lékařům, sestřičkám a celému českému zdravotnictví,“ uvedl a jedním dechem povzbudil další pacienty bojující s rakovinou. „S rakovinou se v průběhu života potká každý třetí Čech. Proto bych všem chtěl popřát, aby byli optimističtí a bojovali podobně jako já, jestli budu mít to štěstí a ta léčba dobře dopadne. Víra uzdravuje, čas ukáže,“ řekl.

Poděkoval rovněž za podporu fotbalové veřejnosti a zejména fanouškům červenobílých. „Děkuji slavistickým fanouškům za každou podporu. Nemám sílu děkovat každému, ta podpora byla obrovská a moc si jí vážím,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat