Měli jsme ligu po mistrovském titulu dohrávat s B-týmem, prohlásil šéf Slavie Tvrdík

Únava. Taková je hlavní příčina neúspěšného startu pražské Slavie do nového ročníku. Sešívaní podle šéfa Jaroslava Tvrdíka v posledních měsících bojují jak s odchodem vřelé atmosféry, tak s únavou po úspěších. I proto podle něj bylo chybou nerozpustit po mistrovském titulu kádr.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík v obsáhlém rozhovoru pro AREA114 přiznal, že atmosféru posledních měsíců ovlivnilo zejména loňské utkání Evropské ligy proti skotskému Rangers a údajně rasistická poznámka Ondřeje Kúdely. V současnosti je právě změna nálady podle Tvrdíka jedním z klíčových úkolů. „Součástí toho je i změna atmosféry. Dílčí příčinou té situace je bez zlé vůle kauza Ondry Kúdely,“ prohlásil

Od toho zápasu se ta atmosféra ve Slavii změnila. Ta kauza nás strašně ničí. Strašně cítíme křivdu. Všichni byli unavení. Ten zápas s Arsenalem dopadl tak, jak dopadl, což toho bylo součástí. Ta atmosféra té deprese, že ať děláte, co děláte, děláte nejvíc a všechno dobře tak to prostě stejně není nic platné. Navíc je tu i únava z úspěchu. Ono jet tři a půl roku a čekat, že vyhrajete ve středu, vyhrajete v neděli vracíte se z té Karviné a vyhrajete další zápas. Ten tlak na ten výkon u nás, ten tlak na ten výsledek tvoří určitou únavu,“ přiznal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ty tituly, poháry vítězství, sláva, povinnosti spojené s médii, reprezentaci. Já myslím, že tam došlo k určité únavě toho trenérského týmu, té kabiny. Všichni se těšili, že je konec a chtěli si pár dní odpočinout. A my jsme tohle podcenili,“ prohlásil Tvrdík s tím, že bylo chybou dohrávat soutěž a ligový pohár i po zisku mistrovského titulu. „Vedli jsme o tom určité diskuze, já jsem byl zastáncem toho řešení, ale neodkázali jsme se na tom v klubu shodnout jednomyslně,“ pokračuje.

Hráči chtěli hrát, trenéři chtěli hrát a zvednout nad ruce ten pohár. Ale my jsme měli naprosto nekompromisně ve chvíli, kdy jsme získal ligový titul rozpustit klub. Všechny, protože jsme věděli, že jsou to reprezentanti a že mají před sebou to mistrovství, rozehnat a odehrát to s B-týmem. Já vím, že každý mi řekne, že by to ovlivnilo ligovou soutěž, druhá místa, třetí místa. Má to slabá místa,“ ví Tvrdík.

„Ale my jsme to prostě měli rozehnat, měli jsme nechat být pohár pohárem a prostě starat se o sebe. To je pro nás obrovské poučení. My do příštího roku uděláme všechno proto, abychom předkola považovali za stejně důležité jako derby, jako zápas o titul a abychom do nich šli plní síly. Měli jsme nejlepší tým, dobrou náladu a soupeře jsme roztrhali, zakončil.

Zdroj: Jaroslav Tvrdík pro AREA114

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články