Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík promluvil o přestupech. Z čeho má noční můry?

Zdroj fotografie: Reuters

Pražská Slavia má za sebou jeden z historicky nejúspěšnějších ročníků. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského obhájili mistrovský titul, tučným písmem se zapsali i do kroniky evropských pohárů. I proto je otázkou, kolik ze současných opor mužstva bude v Edenu pokračovat i v příští sezóně.

Jak šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík prozradil v podcastu Seznam zpráv, zimní neaktivita na přestupovém trhu se sešívaným vyplatila. „Měli jsme nabídka za více hráčů, které jsme nemuseli využít a nechali jsme kádr pohromadě, což nám hráči vrátili těma dvěma postupy, kterými jsme si zase vydělali desítky miliónů korun,“ prohlásil, avšak dodává, že se v létě schyluje k velkým odchodům.

Zdroj fotografie: Reuters

Já se nebojím toho, za kolik prodám v létě hráče, já se bojím spíš toho abych nebyl pod obrovským tlakem jich prodat víc, než my si můžeme dovolit. My jsme teď viděli Transfermarket, ty ceny jsou orientační a podhodnocené, ale vidíme, že i tam je ohodnocení Slavie 77 milionu euro, což je z hlediska zhodnocení investice akcionáře mimořádně slušná suma,“ dodal Tvrdík v podcastu Angličan.

Sešívaní si navíc v letošní sezóně udělali v evropských pohárech skvělé jméno. Po postupu do jarní části soutěže porazili jak anglický Leicester City, tak skotské Rangers FC a zastavil je až londýnský Arsenal. „Já mám spíš strach z toho, že budu čelit tomu, že přijde příliš mnoho nabídek na příliš mnoho hráčů. To znamená, my bychom v ideálním stavu z té základní sestavy neprodali více než dva hráče,“ prozradil Tvrdík.

Zdroj fotografie: Reuters

Dlouhodobě se spekuluje o odchodu senegalského talentu Abdallaha Simy, příslib odchodu má podle Tvrdíka i nigérijský kanonýr Peter Olayinka nebo brankář Ondřej Kolář.  „My se spíš bojíme toho obrovského tlaku, kdo všechno přejde a řekne nám já chci, a to je naše noční můra,“ dodal v podcastu Angličan šéf sešívaných a zároveň dodal, že management klubu aktuálně pracuje na příchodu dvou hráčů do základní sestavy a dvou hráčů na lavičku.