Šéf Jablonce Pelta o uplynulé sezóně: Oddechl jsem si. Co podle něj byla příčina propadu tabulkou?

Základní skupina Evropské konferenční ligy a boj o záchranu. Fotbalový Jablonec má za sebou turbulentní sezónu, nad kterou se nyní pozastavil také šéf klubu Miroslav Pelta.

i Zdroj fotografie: David Sedlecký, CC BY-SA 4.0
                   

Oddechl jsem si,“ přiznal šéf fotbalového Jablonce Miroslav Pelta po konci ročníku. Severočeský celek zažil pohárovou radost a až do posledního utkání Evropské konferenční ligy bojoval o postup do další fáze soutěže. Zároveň však zažil také trable se záchranou, o které rozhodla až remíza v závěrečném kole nadstavby. „Pořád jsem si říkal, že i kdyby se stalo cokoliv, že nad námi nebyla hrozba přímého sestupu, že tam byla ještě ta baráž,“ přiznal na stránkách klubu Pelta.

Příčinou propadu ligovou tabulkou bylo podle zkušeného funkcionáře špatné doplnění kádru. V létě klub opustil útočník Ivan Schranz, který zamířil do Slavie. Naopak na Střelnici dorazil obránce Jaroslav Zelený. „Nezbytně jsme jej pro posílení a zkvalitnění defenzívy. Jak já říkám, fotbal vychází z obrany. Bylo to pro nás důležité. Spolu s tím nám ale odešly góly Schranze,“ dodává s tím, že klub se navíc rozloučil také s dvojicí kanonýrů.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Nejprve půl roku před koncem smlouvy odešel Tomáš Čvančara do Sparty, zanedlouho skončil také Martin Doležal. „Martin měl u nás vysokou smlouvu a ta nám dělala potíže. V nějaké fázi zhruba před dvěma lety jsme se ho snažili za každou cenu udržet. Měl nabídky od různých klubů, třeba i od Slavie, tehdy se nám ho podařilo udržet a prodloužit díky nové smlouvě. Ale ty náklady s ní nás limitovaly,“ podtrhuje Pelta s tím, že výrazné ofenzivní esa se nepodařilo nahradit.

Pelta: Chtěl jsem Radu udržet za každou cenu

Doplnění jsme udělali, ti kluci měli snahu, ale své šance v góly neproměňovali. Ukázalo se, že někdo nahraditelný je a někdo ne. U těchto tří se ukázalo, že to byl velký zásah do mužstva,“ přiznává Pelta, který se rozloučil po pěti letech s trenérem Petrem Radou.  „Po podzimu jsme se dostali do situace, kdy jsme si zadělali na jarní problémy. Řešili jsme to velice citlivě z hlediska personálních změn,“ uvedl s tím, že chtěl za každou cenu dohrát sezónu se zkušeným stratégem na lavičce.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Petr Rada a jeho tým tu odvedl za ty čtyři roky neskutečnou práci. Tehdy jsem řekl ne, ale netušil jsem, že budeme mít až takové existenční problémy s udržením soutěže,“ vzpomíná dlouholetý funkcionář. „Ale fotbal je o psychice, o hlavě. Padlo to na nás, vše vyvrcholilo domácím zápasem s Pardubicemi. V té chvíli už nešlo čekat a pověřil jsem vedením mužstva asistenty,“ nastiňuje okolnosti odchodu třiašedesátiletého trenéra.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Souboj mezi legendárními letouny F-16 a MiG-29 by byl těsný. Nakonec by ho ale rozhodla technologie
Události247.cz
Události247.cz
Na konci června skončí platnost starších bankovek, následně bude možná výměna
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura