S Liverpoolem oslavil titul, teď čeká na svou šanci. Když ukážu, že na to mám, příjde, věří Jaroš

Český brankář Vítězslav Jaroš. (zdroj: liverpoolfc.com)

Jedna z nějvětších nadějí české golmanské školy opět trénuje s A-týmem. Devtenáctiletý golman Liverpoolu Vítězslav Jaroš, který na ostrovech začíná čtvrtou sezónu se po zranění vrací mezi tři tyče. „Teď je pro mě hlavní zůstat zdravý a odehrát pokud možno všechny zápasy za juniorku. V A-týmu se chci co nejvíce ukazovat v tréninku. Pak se uvidí, co přijde,“ řekl v rozhovoru pro agenturu Sport Invest.

„Každopádně, v Liverpoolu odchovanci dostávají pravidelně šanci. Samozřejmě hráči v poli to mají jednodušší, protože mohou naskočit i na pár minut, zatímco my brankáři si musíme trochu počkat. Když ale ukážu, že na to mám, tak šance snad přijde,“ doufá.

(zdroj: liverpoolfc.com)

Posun devatenáctiletého golmana, který pravidelně chytá za Liverpoolský tým do 23 let, v loňské sezóně zastavio zranění. Loni v přípravě poprvé nastoupil za A-tým, druhý den se mu však nepříjemně prohnul loket a následovala dlouhá pauza. „Odlomil se mi kousek kosti. Musel jsem na operaci, aby mi ten úlomek vyndali a vazy přišili zpět na kost. Byl jsem mimo sedm měsíců,“ vzpomíná.

S Kloppem a spol. oslavil i mistrovský titul

„Pak jsem se ale dostal zpět do A-týmu, trénoval s nimi během dohrávky anglické ligy a dostal se zpět do tempa. Teď se do toho mohu vrhnout naplno,“ doufá. Z první ruky sledoval i zisk mistrovského titulu, na který Liverpool čekal tři dekády. „Bylo by to jiné, kdybych odehrál nějaký zápas, a ne s týmem pouze trénoval. Zážitek to ale byl velký. Jsem nejen hráč, ale i fanoušek, takže to pro mě bylo opravdu speciální,“ dodává.

(zdroj: twitter.com/jacklusby_)

V přípravě na nadcházející ročník se těší i na postřehy jedničky The Reds Alissona. „Je možná nejlepší na světě, má opravdu velké kvality. Na tréninku mi radí, co mám zkusit, a já se to snažím napodobovat,“ prozradil Jaroš. „Celkově jsou pro mě tréninky s A-týmem velká škola, protože ofenzivní hráči mají neuvěřitelnou škálu zakončení. Skvěle to trefují a já se musím hodně snažit, abych něco chytil. Často jen vykopávám míč z brány,“ pokračuje.

Klopp? Jako z televize

Jaroš si zhodnodil i kouče Jürgena Kloppa. „Je to sympaťák a kliďas, přesně takový, jak ho lidé vidí v televizi. Když se mu něco nelíbí, dá to jasně najevo. Když se naopak něco povede, dokáže hráče ocenit a pochválit,“ říká.

(zdroj: liverpoolfc.com)

Rodák z Příbrami nedávno podepsal nový dlouholetý kontrakt. „Chci se teď co nejvíce ukázat a uvidí se, co se stane. V zimě nebo za rok by mohlo přijít i nějaké hostování, abych si vyzkoušel pravidelně chytat v dospělém fotbale. Něco mělo být už v létě, ale nedopadlo to. Pro mě je teď ale hlavní, abych se učil, byl oporou třiadvacítky a ukázal, že na Liverpool mám,“ zakončuje.