S Hazardem je něco špatně, ví Berbarov. Ideální kouč pro Real Madrid je podle něj na cestě

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Eden Hazard a zranění. Nekončená sága opakující se při jeho angažmá v Realu Madrid takřka pravidelně má další pokračování, belgický záložník si v tomto kalendářním roce již pravděpodobně nezahraje. „Mít jedno nebo dvě zranění za angažmá je ve fotbale normální, ale mít jich osm, jedno po druhém tak, jako se to nyní děje Hazardovi v Realu Madrid je zvláštní. Něco tu není v pořádku,“ řekl pro španělský deník AS bývalý hráč Manchesteru United nebo Bayeru Leverkusem Dimitar Berbatov.

„Je na místě, aby lékaři klubu hledali důvody takových zranění a to, jak jim zabránit,“ myslí si Berbatov. „Představoval bych si, že takový velkoklub, jakým je Real Madrid má veškeré vybavení i prostředky potřebné k tomu, aby dokázal zraněním předcházet a dostat Hazarda rychle zpět do kondice,“ dodává.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Hazard přestoupil do Realu Madrid z Chelsea v létě loňského roku za 88 miliónů liber (téměř 2,8 miliardy korun), za Bílý balet však neodehrál v La Lize ani dvě desítky utkání. Přesto, že se po vleklém svalovém zranění dostával do formy, skóroval i v Lize mistrů proti Interu Milán, poté ho však opět zastavilo poranění kolena.

„Jsem si jistý, že Hazard hledá odpovědi i sám a prozkoumává všechny cesty u lékařů v Madrid, Belgii i Anglii, ale každý z nich vám dá jiný názor a radu, což může být matoucí a rozčilující. Při osmi zraněních za sebou jste v temném tunelu více než byste byli rádi,“ ví Berbatov.

„Musíte nasadit statečný obličej a pokusit se být silní, ale je vám jasné, že při takovém počtu zranění zjevně něco není v pořádku,“ pokačuje. „Pokud nebude hrát znovu stejně pravidelně jako v Chelsea, vytvoří to v něm i stres z toho, že by se mohl zranit znovu. V takovém případě se neustále ptáte sebe, proč k takovým věcem dochází,“ dodává.